HARMONY X‑Perience. Nowe ultralekkie buty 4F

Nowe ultralekkie buty 4F – HARMONY X‑Perience już dostępne są wielbicielom sportów biegowych. Łączące niezwykle lekką konstrukcję, sprężystość podeszwy z przewiewną tkaniną wierzchnią stanowią propozycję gwarantującą stopie biegacza komfort i odczucia porównywalne z subtelnością piórka. 

Podczas startu w zawodach niezwykle ważne jest zminimalizowanie niepotrzebnego obciążenia. Każdy zbędny gram oddala sportowca od uwolnienia prawdziwego potencjału. Dlatego podczas tworzenia naszych najnowszych butów przyświecało nam hasło „For a Feather Light Feel”, chcieliśmy stworzyć buty, których waga będzie niemal niewyczuwalna. Z dumą mogę powiedzieć, że są to najlepsze, najbardziej zaawansowane technologicznie buty biegowe jakie stworzyliśmy do tej pory – mówi Jakub Blimel, Head of Footwear Design, 4F.

HARMONY X‑Perience


Buty biegowe HARMONY X‑Perience ważą nieco ponad 230 g (rozmiar 43) oraz mają sprężystą podeszwę, co przyczynia się do oszczędności energii przy każdym kroku wykonywanym przez użytkownika. Nowy model jest wynikiem dążenia 4F do stworzenia butów o piórkowej wadze, które wspomogą biegacza, bez zbędnego obciążania jego stopy. Ten cel udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, minimalizujących wagę butów. Każdy element butów został zaprojektowany z myślą o spotęgowaniu mocy biegacza, by każdy jego krok podczas biegu był maksymalnie efektywny i wymagał jak najmniej energii od sportowca.
Buty wprawdzie zostały zaprojektowane z myślą o wsparciu biegaczy podczas startów w wyścigach, ale bez wątpienia sprawdzą się w codziennych treningach szybkościowych. Zaawansowane technologie wykorzystane w ich budowie pomogą każdemu zawodnikowi w osiąganiu kolejnych celów sportowych.
HARMONY X‑Perience
Górna część butów zrobiona jest z lekkiej i przewiewnej siatki technicznej z dodatkiem elementów wzmacniających z termoplastycznego poliuretanu i mikrofibry, które zapewniają dopływ powietrza do stóp, co ułatwia ich oddychanie. Mimo zastosowania cienkiego materiału buty zapewniają stabilizację stopy niezbędną do unikania urazów. Kluczem do wyjątkowości podeszwy jest zastosowanie w jej konstrukcji kombinacji dwóch elementów. Pierwszym z nich jest pianka X-Perience na bazie ultralekkiego materiału Pebax. Odpowiada ona za amortyzowanie wstrząsów podczas biegu i przyczynia się do zwracania biegaczowi energii włożonej w bieg. Drugim elementem jest karbonowa płytka, która poza nadaniem dodatkowej stabilizacji, zapewnienia butom wyjątkową sprężystość i dynamiczne przetaczanie stopy a tym samym jest kolejnym elementem zaangażowanym w zwracanie energii. Podeszwę charakteryzuje również doskonała przyczepność gwarantująca pewny krok.
HARMONY X‑Perience
Buty HARMONY X-Perience charakteryzują się uniwersalnym designem, który pasować będzie do upodobań i stylizacji zarówno biegaczy jak i biegaczek.
Premierze butów towarzyszy konkurs na najciekawszy kształt trasy biegowej zorganizowany przez 4F i portal traseo.pl. Zgłoszenia można wysyłać do 21 czerwca. Więcej informacji znajduje się pod tym linkiem.
Materiał prasowy partnera
Zobacz również: Moda | Buty | Kolekcja

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły