High5ive w Krakowie: najbardziej rowerowe biurowce w mieście otwarte

Za nami oficjalne otwarcie I etapu High5ive. Do dyspozycji najemców przygotowano tutaj między innymi parking Bike5ive z rowerową stacją naprawczą i miejscem do ładowania rowerów elektrycznych.

High5ive będzie docelowo składać się z pięciu budynków i dostarczy łącznie ok. 70 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W ramach pierwszego etapu inwestycji zbudowano dwa budynki. Do dyspozycji najemców jest 23 300 mkw. biur. Ze względu na centralną lokalizację, High5ive jest najlepiej skomunikowaną inwestycją biurową w Krakowie – można dojechać do niej pociągiem, autobusem, tramwajem, samochodem i rowerem – a także naładować elektryczny samochód i rower.

Podczas startu inwestycji w 2016 roku mówiliśmy, że High5ive będzie miejscem przyjaznym i otwartym dla mieszkańców, dziś można to zobaczyć – między budynkami aranżujemy przestrzeń wspólną ze strefami do wypoczynku wśród zieleni. Chcieliśmy też z tego miejsca zrobić ważny punkt na rowerowej mapie Krakowa i to się udało. Mamy otwarty dla wszystkich Bike5ive – z parkingiem dla 365 rowerów, z miejscem do ich naprawy i prysznicami dla miłośników dwóch kółek – mówi Arkadiusz Rudzki, Dyrektor zarządzający spółki biurowej Skanska.

Najemcy High5ive mogą korzystać z usługi concierge, który pomaga w załatwieniu prostych spraw prywatnych jak np. odbiór biletów do teatru czy ubrań z pralni. Kompleks budowany jest zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego budownictwa. I etap ubiega się o certyfikat LEED na poziomie co najmniej Gold. Projekt aplikuje również o certyfikat „Obiekt bez Barier”. Oznacza to, że będzie dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziećmi, seniorów oraz osób nieposługujących się językiem polskim.

High5ive to już trzecia inwestycja biurowa Skanska w Krakowie – po Kapelanka 42 i Axis. Docelowo projekt będzie się składał z 5 budynków o całkowitej powierzchni najmu ok. 70 000 m kw. Kompleks zaprojektowali architekci z pracowni NS Moon Studio.

źródło: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły