Hilton Świnoujście Resort & Spa

Hilton Świnoujście Resort & Spa. Zbudowali go przy samej plaży 

To jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Polsce. Hilton Świnoujście Resort & Spa znajduje się tuż przy plaży. Atrakcyjną lokalizację wykorzystali architekci, którzy przemyśleli każdy detal inwestycji tworząc miejsce o wyjątkowej jakości.

Hilton Świnoujście Resort & Spa znajduje się w kompleksie Baltic Park Molo. Jego projekt wyłoniono w konkursie architektonicznym zorganizowanym przez inwestora (Zdrojowa Invest) wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. Zorganizowanie konkursu wspólnie z SARP było bardzo dobrym rozwiązaniem. W efekcie powstał wysokiej jakości kompleks kilku budynków, który płynnie łączy się z jednej strony z plażą, a z drugiej z popularną promenadą – tętniącą życiem częścią miasta.

O tym, jak ważny jest to element w tkance Świnoujścia świadczy rozmach całej inwestycji. Powstał kompleks, który łączy nadmorską plażę z miastem. Architektura współgra z przyrodą i stara się uwypuklić jej atuty. Projektanci zdecydowali się na białą elewację i obłe kształty, które delikatnie nawiązują do modernizmu. Całość składa się z dwóch dominujących w krajobrazie wież. W jednej z nich działa właśnie Hilton Świnoujście Resort & Spa. To pierwszy w Polsce obiekt marki Hilton Resort, a także pierwszy w naszym kraju hotel tej sieci z certyfikatem LEED. Drugi działa w Szklarskiej Porębie, pisaliśmy o nim TUTAJ.

Projekt wnętrza hotelu Hilton Świnoujście Resort & Spa przygotowany został wewnętrznie przez architektów Grupy Zdrojowa Invest. Projektując wnętrze architekci inspirowali się stylem art-déco. W efekcie powstało eleganckie wnętrze, które intryguje. W takim stylu urządzono przestrzenie wspólne oraz każdy ze 173 pokoi. Pokoje mają panoramiczne okna i balkony, z których doskonale widać nabrzeże.  Przebywając w środku od razu wiemy, że jesteśmy nad morzem. Przypominają o tym nawet hotelowe korytarze, które przywodzą na myśl wnętrza luksusowych statków wycieczkowych.

Przestrzeń hotelu zdominowana jest przez zaokrąglone i faliste kształty oraz naturalne kolory ziemi i morza. Projektanci postawili na wysokiej jakości meble i materiały wykończeniowe. W licznych miejscach pojawiły się dekoracyjne kamienie hiszpańskiej marki Cosentino. Warto więc odwiedzić każdy zakątek hotelu i na własne oczy przekonać się, że tutaj liczył się każdy detal – przykładem jest ręcznie obrabiana ceramika zdobiąca wewnętrzne ściany.

Hilton Świnoujście Resort & Spa


Hotel oferuje swoim gościom rozbudowane zaplecze rekreacyjne i kilka restauracji – w tym Polonaise Restaurant oraz Sushi Grill & Bar. Goście mogą korzystać z zabiegów spa oraz parku wodnego. Strefa odnowy biologicznej oferuje masaże i zabiegi kosmetyczne, a park wodny pięć basenów, sauny, tężnie i pierwszą w Polsce sztuczną falę do surfingu.

Rzadko zdarza się, że inwestor buduje nie pojedynczy obiekt, ale wznosi sporej wielkości kawałek miasta tworzący zupełnie nową jakość. Ta ostatnia w Świnoujściu pozytywnie zaskakuje. Życzymy wszystkim w Polsce, by turystyczne miejscowości czerpały estetyczne wzorce właśnie zerkając na realizację spółki Zdrojowa Invest w Świnoujściu. To prawdziwe ukojenie dla ciała i ducha!

Czytaj też: Hotel | Podróże | Ekologia | Wnętrza

fot. PION Studio, redakcja, źródło: Zdrojowa Invest