mural w Warszawie

Historia Woli na jednym obrazku. Kolorowy mural w Warszawie

Kolorowy mural pojawił się przy ulicy Wolskiej w Warszawie, jego twórcą jest Tytus Brzozowski, artysta, który uwielbia malować akwarelami. To największy jego obraz, jaki do tej pory wykonał.

Mural ma wysokość przekraczającą 35 metrów. Oglądać na nim możemy historię dzielnicy. Mural pojawił się na nowym budynku przy ul. Wolskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Okopową. To biurowiec SPARK zrealizowany przez firmę Skanska. Artysta chciał przedstawić na muralu proces dążenia tego fragmentu stolicy do wielkomiejskości. Obraz zdaje się tętnić życiem, namalowane elementy są kolorowe i dynamiczne. 

Mural przedstawia kilka nieistniejących już budynków, które kiedyś kształtowały charakter okolicy. Znalazły się tu Rogatki Wolskie, kamienice z ulicy Wolskiej oraz budynki u zbiegu ulic Chłodnej i Okopowej. Artysta zestawił budynki od najmniejszych do największych, co podkreśla ideę podążania ku rozwojowi. Domknięciem tej drogi są współczesne wysokościowce, które w ostatnich latach powstały na Woli oraz dalekie plany dzisiejszego Śródmieścia Warszawy.

mural w Warszawie


O pracach Tytusa Brzozowskiego pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Artysta z wykształcenia jest architektem. Pracował nawet w uznanej pracowni JEMS Architekci. Zamiłowanie do architektury widać na jego obrazach, które często przedstawiają miasta w nieoczywistej formie. Więcej jego obrazów znajdziecie w artykule “Polska jak z obrazka” klikając TUTAJ.

Czytaj więcej: Warszawa | Murale | Urbanistyka | Banksy

zdjęcia: Juliusz Sokołowski

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły