Hit tego sezonu – drewniana szafka na buty w Twoim przedpokoju

Choć przez kilka ostatnich lat próżno było jej szukać w najnowszych katalogach producentów mebli czy aranżacjach dekoratorów wnętrz – teraz to się zmienia. Nie tylko modna, ale i funkcjonalna drewniana szafka na buty wraca jako najważniejszy mebel Twojego przedpokoju. Nasza redakcja podpowiada, w jakich stylach wnętrzarskich odnajdzie się najlepiej oraz co sprawiło, że stała się takim hitem.

Drewniana szafka na buty w różnych stylach wystroju wnętrz

Meble wykonane z drewna stanowią idealne uzupełnienie niezliczonych aranżacji pomieszczeń. W wielu stylach odgrywają znaczącą rolę i świetnie wpasowują się w ich główny motyw, przez co są dosyć bezpiecznym zakupem. Jeśli zastanawiasz się, czy drewniana szafka na buty to dobry pomysł do Twojego przedpokoju to warto w pierwszej kolejności ustalić, jaki styl tam panuje lub jaki chcielibyśmy, żeby panował. Przykładowo, drewniane elementy są ważną częścią popularnego od kilku lat klimatu loftowego. Łączenie czarnych, surowych segmentów z drewnianymi meblami stanowi idealną synergię między tym, co nowoczesne, a tym, co tradycyjne. Poza tym, drewno ociepla takie pomieszczenia i nadaje mu bardziej przytulnego klimatu.


Drewniana szafka na buty dobrze sprawdzi się także w przedpokoju urządzonym w stylu skandynawskim, gdzie bliskość natury przejawiająca się w kolorach i fakturach jest ważną częścią aranżacji. Kluczową cechą tej konwencji jest również funkcjonalność, którą spełniają drewniane szafki na buty – nie tylko świetnie wyglądają, ale i są także praktyczne. Masywne, drewniane meble to coś, co jest nieodłącznym elementem pomieszczeń urządzonych w charakterze rustykalnym i prowansalskim. Niezależnie od tego, czy Twoja szafka na buty będzie miała formę faktycznej zamykanej szafki czy może skrzyni – możesz być pewny, że odnajdzie się w obu stylach bez problemu. Idealne dopasowanie będzie miało miejsce, jeśli taki mebel będzie biały. Natomiast w przypadku niespełnienia tego warunku nie stanowi to większego problemu – zawsze można go przemalować.

Przewaga drewnianych szafek na buty – plusy posiadania

Największą zaletą posiadania mebli wykonanych z tego surowca jest ich wytrzymałość i trwałość. Możesz mieć pewność, że Twoja drewniana szafka na buty posłuży Ci przez wiele lat. W pomieszczeniu pierwszego kontaktu, jakim jest przedpokój, jest to szczególnie ważne. Innym aspektem, na który zwraca uwagę wielu klientów jest unikalność takich mebli. Przedmioty wykonane z drewna są zawsze niezwykle oryginalne. Wszystko dzięki widocznym na nich drewnianym słojom, które cechują się niepowtarzalnością. Dużo plusów ma także sam mebel w postaci szafki na buty. Pozwala nie tylko na stałe utrzymanie porządku w przedpokoju, ale i odzyskanie części powierzchni – obuwie nie gromadzi się już na całej podłodze, tylko znajdują się w jednym, przeznaczonym dla niego miejscu.  Drewniana szafka na buty może spełniać wiele funkcji. Poza przechowywaniem rzeczy może stanowić też miejsce do siedzenia, dzięki któremu zakładanie butów będzie o wiele łatwiejsze.

Czytaj więcej: Meble | Wnętrza | Detal | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Źródło: Materiał Partnera