Lobby

Hotel Belmonte w Krynicy-Zdroju. Wystrój nawiązuje do lat 60. i 70.

Hotel Belmonte to pięciogwiazdkowy obiekt, który znajduje się w Krynicy-Zdroju przy ulicy Pięknej 23. Hotel dysponuje 251 pokojami, barem, restauracją, basenem i strefą spa. Dodatkowo goście mogą korzystać ze strefy konferencyjnej, siłowni, biur i tarasów.

To, co możemy oglądać wewnątrz jest dziełem architektów z pracowni BUCK.STUDIO. Projektanci odpowiadali za koncept miejsca, projekt wnętrz, mebli, lamp i identyfikację wizualną. Architekci z BUCK.STUDIO opracowali również koncepcję restauracji a la carte i strefy spa.

Obiekt usytuowany jest nieopodal stoku narciarskiego, a z jego okien roztacza się widok na całe miasto i panoramę Beskidu Sądeckiego. Z górskiego krajobrazu, w który harmonijnie wtapia się hotel, zaczerpnięta została stonowana, spójna kolorystyka, która sprzyja atmosferze relaksu, odpoczynku i dobrego samopoczucia. Odcienie granatu, błękitu, brązu i zieleni strefują przestrzenie hotelu intuicyjnie sygnalizując ich przeznaczenie.

Głównym motywem przewodnim jest koło, które pojawia się we wszystkich pomieszczeniach hotelu w postaci szklanych przegród, luster i drewnianych paneli. Kamienna mozaika łącząca strefy ogólnodostępne, nawiązuje do sanatoryjnych wnętrz Krynicy, a półkoliste płaszczyzny czarnego granitu i parkietowej mozaiki subtelnie wydzielają poszczególne funkcje przestrzeni.

Po wejściu do holu hotelu uwagę przykuwają duże, eleganckie, a zarazem proste żyrandole wykonane ze szklanych kul produkowanych w lokalnej polskiej hucie. Przestrzeń lobby wypełniona została powierzchniami z drewnianych oraz szklanych okładzin, subtelnie nawiązując do klimatu modernistycznych wnętrz Krynicy. Charakterystycznym elementem tej strefy jest ogromne koło wypełnione mozaiką z płytek ceramicznych, nawiązujące do architektonicznych dekoracji popularnych na terenach Małopolski w latach 60-tych i 70-tych.

Motyw mozaiki pojawia się również w restauracji oraz strefie basenu. Strefa lobby płynnie łączy się z hotelowym barem dzięki ażurowej ścianie wybudowanej z perforowanych pustaków ceramicznych. Przestrzeń baru została subtelnie podzielona za pomocą transparentnych drewnianych przegród wypełnionych szkłem ornamentowym, tworząc kameralne loże. Wygodne, loungowe meble sprzyjają wypoczynkowi w towarzystwie wspaniałego widoku. Duża lada barowa wykonana została z drewnianych, lakierowanych półwałków, które pojawiają się również w przestrzeni lobby oraz restauracji, tworząc mocne akcenty kolorystyczne.

Restauracja

Przechodząc przez lobby trafiamy do restauracji, która została zaprojektowana tak, aby pomimo jej dużej przestrzeni i ilości miejsc stworzyć dla gości kameralną atmosferę. Restauracja wypełniona jest gęsto rozłożonymi żyrandolami, które równomiernie ją oświetlając, nadają przestrzeni wyjątkowego charakteru.

Podobnie jak w barze, pojawiają się tu drewniane, przezierne przegrody, wypełnione taflami szkła z delikatną fakturą. Dzięki ścianom z dużymi, kolistymi przejściami wydzielono strefę restauracji a la carte, dostępnej również dla gości spoza hotelu. System sterowanych zasłon daje możliwość aranżowania i elastycznego dzielenia tej przestrzeni w zależności od potrzeb.

W pokojach dla gości zastosowano stonowaną kolorystykę, podobnie jak w innych częściach hotelu. Motyw koła w postaci drewnianych paneli oraz luster stanowi istotny element wystroju wnętrza. Charakteru pokojom dodają dedykowane dla Belmonte grafiki autorstwa ilustratorki Katarzyny Boguckiej oraz specjalnie zaprojektowana seria lamp. Zastosowanie szlachetnych materiałów oraz unikatowych kamieni nadaje wnętrzom atmosfery subtelnego luksusu. Ambientowe oświetlenie, delikatne faktury, nienarzucające się wzory wykładzin
oraz miękkie kształty mebli zachęcają do wypoczynku i wytchnienia.

fot. PION studio

źródło: BUCK.STUDIO (www.buck.pl)

Czytaj też: Wnętrza | Hotel | Ciekawostki | Detal | Podróże | whiteMAD na Instagramie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły