suite

Hotel Century old Town w Pradze ukazuje swoje wewnętrzne piękno

W samym sercu Pragi zakończony został imponujący projekt renowacji budynku Century Old Town. Ten pięciogwiazdkowy hotel przeszedł spektakularną przemianę, a jego historyczne wnętrza zyskały niezwykłą atmosferę, w której klasyczne dziedzictwo harmonijnie łączy się z elementami współczesnymi.

Hotel Century Old Town położony jest w samym centrum magicznej Pragi, w pobliżu Rynku Starego Miasta. Ten neobarokowy budynek został stworzony w XIX wieku przez Alfonsa Wertmullera, znanego w Pradze architekta. Niegdyś znajdowało się tu biuro Towarzystwa Ubezpieczeniowego Królestwa Czech. Sam Franz Kafka pracował tu jako urzędnik w latach 1908-1922. Jego duch jest ponoć nadal obecny w tym budynku, a odlane z brązu popiersie pisarza wita gości w hotelowym holu. Duże wrażenie robią majestatyczne schody, po których Kafka wspinał się każdego dnia.

W 2002 roku ten dziewiętnastowieczny zabytkowy budynek zamieniono w hotel, a siedem lat później stał się on ważną częścią sieci MGallery by Sofitel. Rzeźbiona, neobarokowa fasada i spektakularna klatka schodowa, z kolumnami, marmurowymi schodami i poręczą z kutego żelaza, to charakterystyczne cechy tego wspaniałego budynku.

Dzięki słynnej francuskiej projektantce wnętrz, Anie Moussinet, hotel przeszedł swoistą metamorfozę, zachowując jednak swoją majestatyczność i oryginalne cechy klasyczne. Olśniewające neobarokowe wnętrza zyskały współczesny styl, który idealnie współgra z bogatą historią budynku. Dyskretne elementy nawiązujące do historycznej atmosfery tego miejsca doskonale komponują się z nowoczesnym designem – np. wybrane motywy związane z twórczością Franza Kafki, przypominające linie i plamy atramentu. Na ścianach hotelu znajdują się inspirujące cytaty z jego dzieł. Obecność pisarza można nadal odczuć w Apartamencie Kafki, gdzie przez wiele lat mieścił się gabinet autora. Obecnie to ekskluzywne wnętrze o współczesnym designie, zainspirowane stylem art deco i kubizmem z początku XX wieku.

Efektem remontu budynku jest 169 5-gwiazdkowych odnowionych pokoi, podzielonych na różne kategorie – od klasycznych po apartamenty. Nowy design zyskało również Lobby, Restauracja i Bar. Hotelowe wnętrza są teraz przestronne i rozświetlone. Całości dopełniają marmurowe posadzki, lśniące czarne i złote elementy dekoracyjne oraz ciemnozielony aksamit. W długich korytarzach znajdują się dywany o artystycznych i geometrycznych wzorach, które tworzą niebanalne i stylowe połączenie klasyki z nowoczesnością. Goście mogą zrelaksować się w luksusowym apartamencie Le Dome