Lobby

Hotel Indigo w Krakowie. Tutaj każdy detal ma znaczenie

Krakowski Hotel Indigo jest pierwszym w Polsce obiektem, który należy do grupy hotelowej InterContinental Hotels Group.

Obiekt znajduje się w kamienicy przy ulicy św. Filipa 18. Miejsce to nie jest przypadkowe, a sam koncept hotelu ściśle do niego nawiązuje. To artystyczne serce Krakowa, znajdujące się przy Akademii Sztuk Pięknych, gdzie już setki lat temu spotykali się i tworzyli najwybitniejsi polscy artyści, tacy jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Jacek Malczewski, Julian Fałat, Igor Mitoraj, Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski i Ignacy Witkiewicz. Do ich dzieł odwołuje się także wystrój i aranżacja wnętrz hotelu.

Pokoje zaprojektowano tak, aby pokazać zmienność i różnorodność historii malarstwa polskiego. Podzielono je na trzy epoki inspirowane pracami Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego oraz Jerzego Nowosielskiego.

Pokoje Matejko znajdujące się na dwóch pierwszych kondygnacjach to bogata tradycja mieszczańska pełna intensywnych barw tak jak wspaniałe dzieła historyczne tworzone przez Jana Matejkę. Z kolei wystrój pokojów Wyspiański na trzeciej kondygnacji łączy wiele faktur, barw i detali, które podobnie jak u artysty tworzą niepowtarzalną atmosferę Młodej Polski. Dwie ostatnie, najbardziej współczesne kondygnacje w swych wnętrzach oddają ducha malarstwa Nowosielskiego w jego okresie abstrakcyjnym. Wszystkie pokoje zdobią winylowe tapety z indywidualnie zaprojektowanymi, niepowtarzalnymi wzorami. Wystroju dopełniają, przywołujące twórczość artysty wykonane ręcznie, w najlepszych stolarniach meble oraz zagłówki łóżek kolorystycznie dobrane do reszty wnętrza.

Hotel Indigo w Krakowie jak podróż w czasie

Indigo umiejętnie łączy to, co dawne, z tym, co nowe. Projekt wnętrz odważnie zestawia klasyczne formy z nowoczesnym designem, kolorami i teksturami z najlepszych materiałów.

Kamienica, w której mieści się hotel powstała w 1836 roku. Projektanci podkreślili oryginalne detale charakterystyczne dla okresu budowy kamienicy jak mozaika posadzki, kafle starych pieców, drewniane belki stropowe, czy też piękna, wykonana z piaskowca klatka schodowa. Odwiedzając hotel, mamy okazję poczuć atmosferę historycznego i artystycznego Krakowa, a przy tym nie musimy rezygnować z nowoczesnych rozwiązań zapewniających wyjątkowy komfort.

projekt: Biuro SAO sp. z o.o. SKA, w składzie projektowym : Filip Adamczak, Agnieszka Duda, Marcin Kosiński, Jakub Skowron, Sebastian Kulik

zdjęcia: Bartłomiej Senkowski (www.senkowski.pl)