Hotel Keemala na wyspie Phuket. Jest jak mały raj na ziemi.

Ten nowoczesny hotel położony jest w pełnej zieleni  dzielnicy Kathu Phuket w Tajlandii. Trzeba przyznać, że miejsce to jest niczym scena z urokliwej bajki, i taki był właśnie zamiar architektów.

Grupa architektów podzieliła ogromny kompleks na 4  strefy. Każda z nich ma reprezentować jeden z  czterech klanów. Klany te, w tajskich legendach były  pierwszymi osadnikami wyspy Phuket i to one stworzyły jej niepowtarzalny charakter. Tak jak każdy z klanów różnił się od siebie, tak każdą ze stref wyróżnia architektura i styl życia.

Pierwsza strefa należy do klanu Pa-Ta-Pea. Byli to mieszkańcy nadzwyczaj miłujący przyrodę i żyjący z rolnictwa. Ma to bezpośrednie odbicie we wnętrzu domków, które są wyjątkowo ciepłe i oddające niezwykłe kolory pobliskiej przyrody. Całość składa się z 16 glinianych domków z prywatnymi basenami.


Kolejna “wioska” należy do klanu “Khon-Jorn”, wielkich badaczy i odkrywców prowadzących koczowniczy tryb życia. Dlatego wioskę wypełniają domki przypominające ogromne namioty rozstawiane niegdyś przez jej tutejszych mieszkańców. Oczywiście z zewnątrz bo w środku to w pełni wyposażone luksusowe apartamenty


Trzecia strefa założona została przez klan „My Ha”, który pragnął być bliżej nieba. Dlatego tutaj domki znajdują się na drzewach i w miejscu tym zdecydowanie można poczuć się jak w niebie. Tu również postawiono na rozwiązania nawiązujące do lokalnej architektury wykorzystując przy tym naturalne materiały.


Ostania strefa należała do Rung-Nok. Klan tworzyli min. malarze, poeci, muzycy, którzy ponad wszystko cenili sobie wygodę i przyjemności. Ponoć ich ulubioną rozrywkową były kąpiele przy świetle księżyca. To właśnie tutaj znajdziesz wszystko, czego potrzeba na idealnych wakacjach, a niezwykle pięknie zlokalizowane baseny dostarczą niezapomnianych wrażeń i z pewnością natchną niejednego artystę.


Oczywiście Hotel posiada wszystkie udogodnienia 5 gwiazdkowego hotelu i jak twierdzi jego założyciel, każdy poczuje się tutaj najszczęśliwszym człowiekiem na ziemii.

Zobacz pełną galerię hotelu keemala.com