San Jose del Cabo w Meksyku zachwyca nie tylko kulturą, piaszczystymi plażami ale też niesamowitą architekturą. Przykładem może być Hotel Mar Adentro. Otwarty w 2016 roku obiekt ma aż 47082 m.kw. i posiada w swojej ofercie niemal 200 pokoi. 

Co ciekawe praktycznie każdy pokój dostępny w hotelowej ofercie stworzony został w specjelnej fabryce i przetransportowany w częściach na miejsce budowy. Dzięki temu hotel może zostać z łatwością rozbudowany lub zmieniony. Za projekt odpowiada znane i cenione studio projektowe Miguel Angel Aragones. Jak twierdzi główny architekt inwestycji, zależało im na stworzeniu architektury prostej lecz poprzez swoją formę i kształt intrygującej.

Zależało nam aby każdy kadr powstałej tutaj architektury, otoczenia hotelu przypominał małe dzieło sztuki

Najważniejszym elementem inwestycji, poza samym budynkiem hotelowym jest woda. Zdaniem architektów to oczywiste rozwiązanie, bowiem woda i słońce, to nieodłączny i jeden z najważniejszym elementów dla większości odwiedzających te rejony turystów.

Chcieliśmy pokazać, że basen to nie tylko nudna prostokątna forma i że może, a wręcz powinien być częścią większego założenia, a także idealnie współgrać z otaczającą go architekturą hotelową.

W projekcie jest też również dużo nawiązań do lokalnej kultury, nie tyle poprzez formę, a kolory i zastosowane materiały. Obiekt szybko doceniony został przez znane instytucje, a także magazyny i portale architektoniczne i trudno się dziwić, bo jest naprawdę piękny.

 

Hansgrohe