Hotel na Kajmanach. Jest inspirowany latami 70-tymi. 

Kajmany uważane są za jeden z najpiękniej położonych krajów na świecie. Butikowy hotel na Kajmanach o nazwie Palm Heights Hotel, który powstał przy jednej z najpiękniejszych plaż na świecie tylko potwierdza tezę, że Kajmany to prawdziwy raj na Ziemi! 

Butikowy hotel na Kajmanach zaprojektowany został przez zespół architektów i projektantów z pracowni prowadzonej przez Gabriella Khalilego. Elegancki obiekt, którego wnętrza stylizowane są na wczesna lata 70. powstał przy jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie Wielki Kajman – Seven Miles Beach, która słynie z szerokich, białych plaż.


Celem architektów projektujących Hotel Palm Heights było stworzenie współczesnej interpretacji karaibskich willi i rezydencji, które powstawały na Karaibach w latach 70-tych. We wnętrzu znaleźć można sporo dizajnerskich dzieł sztuki takich jak sofy od Mario Belliniego, lampy Ingo Maurera, czy dywany od Ettore Sottsassa. Architekci we współpracy z projektantami Saritą Posadą i Courtneyem Applebaumem, udało się stworzyć estetyczne wnętrze przypominające rezydencje z lat siedemdziesiątych XX wieku.

“Koncepcja projektowa była zainspirowana ideą karaibskiej rezydencji z lat 70-tych, w której znalazły się kolekcjonerskie, unikalne dzieła Marcela Breuera, Mario Belliniego, dzieła Pierre’a Paulina i Vladimira Kagana, a można wymieniać ich jeszcze więcej” – mówią projektanci. 

Największe wrażenie robi lobby hotelu, które stanowi serce 50-pokojowego hotelu. To właśnie w nim znalazła się zdecydowana większość kolekcjonerskich mebli z całego świata, które zostały skrupulatnie dobrane przez projektantów. 

„Dzieła wielu europejskich projektantów i architektów, takich jak urodzony na Węgrzech Marcel Breuer, francuski projektant mebli Pierre Chapo, włoscy projektanci Massimo i Lella Vignelli oraz włoski architekt i projektant Mario Bellini również dekorują tę przestrzeń. Khalil podróżował przez Afrykę Północną, aby badać tekstylia na potrzeby projektu i włączył do niego szereg wzorów i materiałów. Tkaniny o czarnym obrysie okrywają ściany w części siedzącej, stanowiąc kontrast dla biegnących pod nimi różowych sof.” – dodaje zespół 

Hotel Palm Heights Hotel  uznawany jest za pierwszy hotel butikowy, który powstał na największej wyspie Kajmanów – Wielki Kajman.

Czytaj też: Meble | Hotel | Podróże | Wnętrza | Restauracja

 

źródło: Palm Heights Hotel