Idea transformacji starych wagonów kolejowych na mieszkania staje się coraz bardziej popularna. W belgijskim miasteczku Landen powstał niezwykły hotel, w którym można spędzić noc w… wagonie!

Maleńka stacja Racour czasy swojej świetności ma już dawno za sobą. By symbolicznie nawiązać do kolejowej historii na terenie dworca powstał maleńki hotel. Oferuje on kilka miejsc noclegowych, które urządzone zostały w starych kolejowych wagonach. W sumie wykorzystano dwa wagony. Wyprodukowano je w 1958 r. Ostatni pasażerowie podróżowali nimi w 1900 r. Właściciele hotelu są ogromnymi fanami kolei dlatego wagony dokładnie wyremontowano i pomalowano w historyczne barwy Kolei Belgijskiej.

Historyzującą stylistykę powtórzono wewnątrz tylko symbolicznie. W środku urządzono miejsce dla sześciu osób. Projektanci wypełnili je współczesnymi meblami i dodatkami, pozostawiając jednak elementy, które zdradzają, że kiedyś był to środek transportu. Zamiast nowych foteli wykorzystano odnowione wagonowe siedziska. Goście hotelu mogą korzystać z nowoczesnej kuchni, łazienki, salonu i głównej sypialni, z której przez duże okno rozpościera się widok na stacyjkę.

Noc w hotelu kosztuje 244 dolary. Chętni muszą się spieszyć, z powodu małej liczby miejsc rezerwację trzeba składać kilka miesięcy przed planowaną podróżą. (ka)

Oficjalna strona hotelu: www.stationracour.be