Hotel Number One w Gdańsku: nowoczesny wystrój z historią w tle

Gdańsk to miasto z bogatą tradycją i historią. Niedawno otwarto tam hotel, którego wystrój ma oddawać wszystko, co w tradycji miasta jest najlepsze, a jednocześnie gościom dostarczać wszystkiego, czego można spodziewać się od nowoczesnego obiektu.

Wnętrze hotelu Number One w Gdańsku zaprojektował architekt wnętrz dr hab. Jan Sikora. W sumie jest on odpowiedzialny za wygląd: lobby, restauracji, korytarza, sali konferencyjnej, spa i siłowni.

W projekcie starliśmy się oddać to, co wyjątkowe w Gdańsku. Miasto – jego wspaniałość kiedyś i dziś było dla nas punktem wyjścia oraz inspiracją do stworzenia miejsca dla nowoczesnego i ceniącego sobie jego charakter człowieka – mówi autor projektu.

W efekcie powstało wnętrze, które na pierwszy rzut oka jest zderzeniem sprzeczności: historii z nowoczesnością, bogactwa i prostoty form, ciężkich mebli i współczesnego designu.

Dzięki tym, dość odważnym połączeniom, chyba udało nam się uzyskać zamierzony efekt i wyznaczyć nowy gdański styl – dodaje dr hab. Jan Sikora.

Dodatkowo wnętrze ozdobiono elementami, które zostały zaprojektowane na specjalne zamówienie: sofy w części restauracyjnej, kasetonowy sufit czy czarne elementy wewnętrznej stolarki.

Sam budynek zaprojektowany został przez pracownię KD Kozikowski, za pokoje odpowiadała Paulina Czurak, a realizację projektów branżowych poprowadził architekt Andrzej Marek z pracowni Marek+Sikora Architektura.

Zdjęcia: Paweł Mądry – www.madryphoto.com
Więcej informacji na stronie: www.sikorawnetrza.com