Hotel przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu. Znamy szczegóły inwestycji!

Hotel przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu powstanie pomimo kryzysu spowodowanego pandemią. Structure Capital S.A. właśnie przedstawił koncepcję budynku przygotowaną na podstawie nowych Warunków Zabudowy które uzyskał. Budynek będzie wyższy i znacznie bardziej otwarty na miasto. Dzierżawcą ma być Barcelo Hotel Group – największa hiszpańska sieć hoteli. 

Fundusz Structure Capital uzyskał nową WZ na działkę przy ul. Zielonej w kwietniu b.r.. Dzięki nowym Warunkom Zabudowy budynek będzie wyższy i bardziej otwarty na okolicę i jej mieszkańców. Od strony Parku Chopina powstanie bar i restauracja. “Budowę chcemy rozpocząć w przyszłym roku. Realizujemy inwestycję mimo obecnego kryzysu, choć należy sobie zdawać sprawę z tego, że branża hotelarska bardzo ucierpiała przez epidemię. Barcelo wstrzymało lub wycofało się z większości nowych projektów na całym świecie. Projekt w Poznaniu jest więc  wyjątkowy – głównie dzięki bardzo dobrej lokalizacji, potencjałowi Poznania oraz dobrym relacją pomiędzy naszymi firmami” – mówi Alan Szawarski – prezes zarządu Structure Capital.


O fakcie, że kontynuowanie inwestycji hotelowej w obecnych czasach jest rzadkie mówi również Dariusz Futoma – prezes polskiego oddziału Horwath HTL – największej i najstarszej firmy doradczej w segmencie hoteli na świecie.  Jest duża szansa, że hotel przy ul Zielonej stanie się ikoną Poznania biorąc pod uwagę lokalizację, ale także jego nietuzinkową architekturę. Zaufanie inwestora a także  hiszpańskiej sieci Barcelo w potencjał miasta Poznania  budzi uznanie. Kontynuacja procesu inwestycyjnego  w trudnych czasach pandemii daje ogromną nadzieję dla branży hotelowej w perspektywę dalszego jej rozwoju także w dużych miastach. “

“Tworząc projekt przeszliśmy długą ścieżkę od elewacji złożonych do Warunków Zabudowy kończąc na prezentowanej koncepcji. W międzyczasie powstało kilkadziesiąt wersji elewacji, formy obiektu oraz układów funkcjonalnych. Proces miał na celu wypracowanie projektu budynku ponadczasowego, wpisującego się w zastane otoczenie, między innymi pod względu formy, artykulacji elewacji oraz kolorystyki. Poświeciliśmy sporo uwagi, aby stworzyć  optymalny układ funkcjonalny Hotelu, który będzie otwierał się na miasto i podkreślał tworzoną oś widokową. – opowiada nam Andrzej Leszczynśki – architekt prowadzący projekt – “Odcięliśmy bryłę od poziomu terenu przeszklonym parterem w celu nadania jej lekkości. Maksymalnie przezroczyste szkło zastosowane w przyziemiu dodatkowo uwidoczni wnętrza widziane z poziomu ulicy, sprawi wrażenie „zapraszania do środka”.

Dzięki zastosowaniu pastelowych kolorów zabudowa wpisuje się w otoczenie, nawiązuje do barw otoczenia i nie dominuje w przestrzeni współgrając z otaczającą zielenią od strony Parku Chopina i Ogródków Zbigniewa Zakrzewskiego. Stawiamy na materiały szlachetne i  trwałe, które szybko się nie zestarzeją.” O opinię zapytaliśmy również profesora Piotra Lorensa – urbanisty o bardzo dużym doświadczeniu:

“Zaprezentowany projekt jest interesującym wypełnieniem wolnej dotychczas działki, położonej na styku ul. Podgórnej i Zielonej. Teren ten nigdy nie był zainwestowany, mimo iż połozony jest na zakończeniu waznej dla tej części miasta osi widokowej. Przygotowane rozwiązanie dobrze wpisuje się w lokalne uwarunkowania urbanistyczne – w tym poprzez wykształcenie akcentu architektonicznego na narożniku położonego na zakończeniu wspomnianej osi widokowej, wycofanie górnych kondygnacji w stosunku do linii zabudowy (co podkreśla nawiązanie do linii gzymsu istniejących przy ul. Zielonej kamienic), a  wreszcie – poprzez artykulację elewacji pozwalającej na nowoczesne w formie zasymulowanie podziałów na indywidulane kamienice charakterystycznych dla tej części miasta. Także sposób wykończenia elewacji – nawiązanie do eleganckich form modernistycznych oraz uzycie jasnych i delikatnych w formie materiałów – stwarza wrażenie projektu nowoczesnego a zarazem dobrze wpisującego się w kontekst miejsca”

Structure Capital to fundusz skoncentrowany na kompleksowym rozwoju nieruchomości w centrach największych miast. W Poznaniu realizuje obecnie prestiżową inwestycję „Saint Martin Residences” przy ul. Podgórnej 9, która mimo średnich cen przekraczających 15 tysięcy złotych została w większości sprzedana w ciągu 6 miesięcy.

Czytaj też: Polska | Poznań | Miasto | Hotel | Architektura | Urbanistyka

źródło: materiały prasowe / Hotel przy ulicy Zielonej 4 w Poznaniu