Hotel z widokiem. Oto Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce pod Karpaczem

Otwarcie kompleksu nastąpiło wiosną tego roku. Jego projekt powstał w pracowni architektonicznej Ideograf z Sopotu.

Lake Hill Resort & Spa w Sosnówce to miejsce, którego goście mają przede wszystkim odpocząć. Pomóc w tym ma pobliska przyroda. Krajobraz Zalewu Sosnówka od dawna cieszy się zainteresowaniem nie tylko polskich, ale też czeskich i niemieckich turystów. Inwestorzy hotelowego obiektu chcieli to wykorzystać, dlatego stworzyli miejsce, który umożliwia relaks oparty na kontakcie z naturą.

O dobre wrażenia gości zadbano też urządzając wnętrze. Pokoje oraz design części wspólnych hotelu swym wystrojem nawiązują do krajobrazu okolicy. Czterogwiazdowy kompleks oferuje 173 apartamenty, które rozmieszczono w dwóch osobnych budynkach. O odpowiedni klimat wnętrza zadbali nie tylko architekci z biura Ideograf, ale także Katarzyna Sokołowska. Głównym założeniem przyjętej koncepcji było stworzenie luksusowej przestrzeni, która nie będzie kolidować z otaczającą przyrodą. Wnętrza miały być jednocześnie komfortowe i w pewnym sensie stanowić tło dla tego, co widać za oknem.

Dominującym akcentem hotelowego lobby są olbrzymie przeszklenia, które otwierają gości na naturę. Wnętrza zaprojektowano z wykorzystaniem między innymi szczotkowanego drewna, miedzi, ręcznie szytych skórzanych foteli, betonu architektonicznego i kamienia.

Lake Hill, czyli „wzgórze nad jeziorem”, to idealna nazwa dla tego obiektu, ponieważ znakomicie opisuje jego malowniczą lokalizację. Hotel dysponujący zapierającymi dech widokami powinien mieć jak najprostsze wnętrza, które nie będą odciągać uwagi od otoczenia. Kierując się tą naczelną zasadą stworzyliśmy przestrzenie minimalistyczne, niemal ascetyczne, ale jednocześnie ciepłe i zapewniające gościom wysokie poczucie komfortu. Posadzki surowe jak skały znakomicie komponują się z górskim krajobrazem, a ciepłe, drewniane meble nawiązują do malowniczych lasów otaczających obiekt. Wszystko to stanowi idealny przepis na relaks – opisuje architekt Paulina Czurak z pracowni Ideograf.


Dodatkowo dla gości przygotowano rozbudowaną strefę wellness i SPA, sauny, pokoje zabaw dla dzieci i restaurację z panoramicznym widokiem na Zalew Sosnówka i jeden z najwyższych polskich szczytów górskich – Śnieżkę.

fot. Ola Kaczmarek fotografia-hotelowa.pl