Urządzasz mieszkanie? Dekoracyjne lamele na płycie pozwolą osiągnąć efekt “wow”

Mogą pełnić funkcję nie tylko dekoracyjną, ale i praktyczną. Lamele na płycie można uzupełnić o dyskretne oświetlenie LED, dzięki czemu stają się dodatkowym źródłem światła. Ich montaż jest prosty i można go wykonać samodzielnie – w ten sposób szybko odmienimy wygląd domu czy mieszkania.

Od kilku lat coraz częściej pojawiają się w modnych wnętrzach. Lamele mogą zdobić ściany w salonie, pełnić formę praktycznego zagłówka w sypialni czy dzielić przestrzeń na kilka stref. Ten dekoracyjny element pasuje do większości wnętrz i jest łatwy w montażu. Chcesz mieć lamele w swoim domu, ale nie wiesz, od czego zacząć? Firma Golddoor stworzyła lamele na płycie, których umieszczenie na ścianie jest szybsze i prostsze w porównaniu do tradycyjnych lameli. Już nawet niewielki kawałek ściany wykończony lamelami może zmienić wygląd salonu czy sypialni.

Lamele na płycie z powodzeniem odnajdą się zarówno na ścianie za telewizorem jak i ozdobią przestrzeń za oparciem łóżka. Dzięki możliwości montażu taśmy led takie lamele stają się dodatkowym źródłem światła, które jest energooszczędne, nie męczy wzroku i pozytywnie wpływa na estetykę wnętrza.

Wygląd panelu można personalizować. Podstawą jest panel, który dostępny jest w pięciu dekorach. Jeden panel składa się z ośmiu lameli, których kolor można wybierać spośród 18 przeróżnych dekorów. Mnogość możliwych wariantów sprawia, że panele z powodzeniem odnajdą się w każdej przestrzeni. Ich montaż jest banalnie prosty. Taką płytę wystarczy po prostu przywiercić do ściany. O estetykę i ukrycie przewodów zasilających pozwala zadbać cokół – jego grubość to 36 mm, a w środku ma specjalne miejsce do ukrycia zasilaczy oraz sterowników. Cokół umożliwia eleganckie wydzielenie przestrzeni pomiędzy lamelami ściennymi a podłogą. Element ten pełni funkcję dekoracyjną, ale i praktyczną – nie trzeba się martwić o dopasowanie odpowiedniej listwy przypodłogowej.


Płyta dostępna jest w dwóch wariantach szerokości: 48,4 cm lub 100,4 cm. Jej wysokość to 275 cm, a grubość 1,8 cm. Taśma LED montowana w górnym karniszu ma 0,5 m długości i emituje neutralną barwę światła. Oświetleniem można wygodnie sterować pilotem. Nie trzeba przejmować się wysokością pomieszczeń – dzięki modułom łączącym całość można łatwo dopasować do ich wymiarów. Plusem jest też możliwość skrócenia lameli, przez co ich długość można dopasować do własnych potrzeb.

Lamele na płycie z oświetleniem są w ostatnich miesiącach dekoracyjnym hitem. Coraz częściej pojawiają się we wnętrzach. Dzięki sporej liczbie kolorów, dekoracyjne lamele odnajdą się w każdej projektowanej przestrzeni. Wśród dostępnych kolorów są między innymi: antracyt, szary, czarny, biały, jasny beton, naturalny dąb w kilku odcieniach i naturalny orzech. Więcej informacji o lamelach na płycie znajdziesz na oficjalnej stronie www.golddoor.pl.

źródło: Golddoor

Czytaj też: Meble | Minimalizm | Drewno | Detal | Polscy projektanci | whiteMAD na Instagramie