Idealna dla minimalistów. Szczoteczka do zębów przyjazna środowisku

„2°C” to inteligentna i minimalistyczna szczoteczka do zębów, która jest przyjazna środowisku. Jej projekt powstał w działającym w Mediolanie studio projektantki Andrea Magone.

Szczoteczki do zębów należą do grona tych produktów, których recykling jest utrudniony ze względu na połączenie w nich wielu odmiennych tworzyw. Zakładając, że każdy człowiek w ciągu jednego roku ma ich kilka powstaje całkiem sporo trudnych do przetworzenia odpadów. Tutaj z pomocą przychodzi projektantka  Andrea Magone, która opracowała szczoteczkę do zębów przyjazną środowisku.

Szczoteczka „2°C” to wysokiej jakości produkt, który może być używany przez kilka lat. Wymieniać należy jedynie główkę szczoteczki. Stworzona szczoteczka jest idealna dla fanów minimalizmu. Ma jednolity kolor i prosty kształt. W zestawie znajduje się specjalna magnetyczna płytka, na którą można odstawiać szczoteczkę po umyciu zębów. Płytka liczy czas, który poświęcamy na szczotkowanie i poinformuje, kiedy należy wymienić główkę na nową. Dzieje się to za sprawą aplikacji, do której płytka przesyła informacje o zużyciu.


Nazwa szczoteczki „2°C” ma przypominać o katastrofie klimatycznej. Wystarczy podnieść średnią temperaturę powietrza na ziemi tylko o dwa stopnie Celsjusza, aby doświadczyć jak tragiczne w skutkach są zmiany na naszej planecie.

Oczywiście istnieje już wiele szczoteczek do zębów, które są jeszcze bardziej przyjazne środowisku (jak na przykład wykonane z drewna bambusowego), ale ich używanie nie jest przyjemne, a żywotność zdecydowanie krótsza.

źródło: Andrea Magone