ikea lego

IKEA i LEGO łączą siły. Powstały pudełka, idealne do budowy domków

Marka IKEA postanowiła stworzyć pudełka we współpracy z LEGO. Ich ścianki mają oryginalne wzory, które umożliwiają przyczepienie do nich klocków LEGO.

Rezultatem współpracy jest BYGGLEK, kolekcja pojemników, które zapewniają więcej miejsca do przechowywania i umożliwiają codzienną zabawę. Pojemniki pozwalają dzieciom i dorosłym uciec w krainę wyobraźni. Pudełka i stworzone z ich pomocą budowle można wyeksponować – stają się ozdobą wnętrza i świadectwem kreatywności.

Pudełka zaprojektowano tak, aby można było łączyć kilka tworząc większe konstrukcje. Ich projekt wykonał duet projektantów: Andreas Fredriksson i Rasmus Buch Løgstrup.

Zabawa klockami LEGO jest niezmiernie ważną częścią domu, dlatego jest również dobrym punktem wyjściowym do przyjrzenia się całemu domowi. A my znamy się na życiu w domu i znamy się na sposobach przechowywania rzeczy – mówi Andreas Fredriksson.

ikea lego


Klocki LEGO nie są czymś, co dzieci przynoszą zwykle ze sobą, gdy odwiedzają znajomych. Nie bawią się również nimi na zewnątrz. Te klocki są połączone z domem. Są produktem do domu – dodaje Rasmus Buch Løgstrup.

Zaprojektowane pudełka wykonane zostały z tego samego materiału, co klocki LEGO. Podczas pracy nad serią BYGGLEK projektanci chcieli stworzyć coś prostego i intuicyjnego, coś czym można się bawić od momentu otwarcia opakowania. Gadżetem mogą się bawić zarówno dzieci jak i dorośli!

W IKEA można też kupić zestaw klocków LEGO, który składa się z ponad 200 elementów. To zestaw startowy, który ma pobudzać wyobraźnię. Uzupełniono go o klocki w kształcie jedzenia i figurki pasujące do hasła „życie w domu”.

BYGGLEK oraz zestawy klocków LEGO pojawią się w sklepach IKEA w październiku 2020 roku.

Czytaj też: IKEA | Edukacja | Mieszkanie | LEGO

źródło: materiały prasowe IKEA