IKEA przekazała łóżka i pościele pracownikom kluczowych instytucji

Akcję IKEA przeprowadziła we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych. W ramach darowizny sieć przekazała łóżka oraz pościel do tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników elektrowni, elektrociepłowni i rafinerii.

Z punktu widzenia wszystkich mieszkańców Polski kluczowe jest sprawne działania państwa, dlatego ważne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa i zdrowia osób pracujących w zakładach, które zapewniają dostawy energii i najważniejszych usług. Infrastruktura krytyczna to obiekty, urządzenia i usługi niezbędne do funkcjonowania państwa i bezpieczeństwa. Można zaliczyć do nich systemy zaopatrzenia w energię, sieci łączności, sieci teleinformatyczne, systemy finansowe, transportowe czy zaopatrzenia w wodę i żywność.

IKEA chce, aby świat codziennie stawał się lepszy łącząc długofalowe cele z działaniami odpowiadającymi na potrzebę chwili. Obecnie świat mierzy się z wyzwaniem COVID 19. W trudnym czasie walki z epidemią IKEA zdecydowała się na zaoferowanie wsparcia w miejscach nieoczywistych, ale kluczowych dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania państwa – czytamy w komunikacie wydanym przez IKEA Retail Polska.

Szwedzka marka akcję pomocową przeprowadza w koordynacji z Ministerstwem Aktywów Państwowych. Łóżka, pościel i koce posłużą do zorganizowania tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników kluczowych przedsiębiorstw. To w sumie dwa tysiące produktów, które trafiły do zakładów takich, jak elektrownie, elektrociepłownie czy rafinerie i w każdej chwili mogą stanowić wsparcie dla kilkusetosobowych zespołów pracowników tych zakładów.

IKEA łóżka i pościele


Sytuacja, w której pracownicy kluczowych zakładów nie mogliby pracować z powodu choroby lub kwarantanny, mogłaby się zakończyć przestojami w pracy tych zakładów i utrudnieniami, które odczułyby np. szpitale, podmioty odpowiadające za bezpieczeństwo czy zaopatrzenie w żywność w Polsce. Mogłoby to też utrudnić działanie najważniejszych struktur w kraju i wpłynąć na bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego po rozmowach z Ministerstwem Aktywów Państwowych zdecydowaliśmy na szybkie działania, przekazując artykuły, które były potrzebne – tłumaczy Maciej Krzyczkowski, Kierownik ds. Współpracy z Sektorem Publicznym w IKEA Retail Polska.

Czytaj więcej: IKEA | Edukacja | Sklep | Polska

IKEA łóżka i pościele
IKEA przekazała łóżka i pościele do tymczasowych miejsc noclegowych dla pracowników kluczowych podmiotów w Polsce.

źródło: materiały prasowe IKEA