IKEA rozdaje meble za darmo. To świetna promocja, ale jest jeden haczyk

Ikea otworzyła drugi sklep w Dubaju. Z tej okazji sieć przygotowała promocję, w ramach której klienci mogą dostać meble za darmo, pokazując ekran swojego smartfona. 

Promocja ma zachęcić klientów do odwiedzania stacjonarnego sklepu. Ikea zdaje sobie sprawę, że dojazd do sklepu może trwać nawet kilka godzin i ten wykorzystany czas rekompensuje klientom. Sieć opracowała specjalny przelicznik, którym określa ile jest „warta” minuta podróży samochodem – im dłużej trwa dojazd do sklepu tym więcej mebli klienci dostaną za darmo. Zamiast pieniędzmi „zapłacą” więc swoim czasem.

Przelicznik opracowany został tak, aby oddawał wartość średnich zarobków w Dubaju w ciągu jednej godziny. Okazuje się, że dubajczycy zarabiają średnio 29 dolarów za godzinę pracy. To znaczy, że osoba, która do nowego sklepu Ikea dojeżdża w 60 minut będzie mogła dostać za darmo meble, których wartość wyniesie 29 dolarów. Każda minuta jest więc „warta” około 48 centów. I tutaj pojawia się haczyk. Aby skorzystać z oferty należy przy kasie okazać kasjerowi ekran smartfona z uruchomioną aplikacją Google Maps. Kasjer sprawdzi zakładkę „Trips”, gdzie zapisana jest historia naszej lokalizacji. Poświęcając więc 49 minut na dojazd do sklepu możemy dostać za darmo stolik Lack. Dwa razy dłuższa podróż oznacza, że dostaniemy regał Billy, a zaledwie pięć minut jazdy autem wystarczy, aby odebrać darmowego hot-doga.

Najczęściej klienci potrzebują około 60 minut, aby dojechać do nowego sklepu w Dubaju. Nikt jeszcze nie odważył się udowodnić, że poświęcił na przykład 10 godzin na dojazd. Gdyby komuś udała się taka sztuczka mógłby liczyć na darmowe meble o wartości 290 dolarów.

meble za darmo
Ikea rozdaje meble za darmo

 

Ikea zaznacza, że nie gromadzi wrażliwych danych o lokalizacji swoich klientów, jednak aby skorzystać z oferty musimy zrzec się części naszej prywatności. Tutaj każdy musi samemu podjąć decyzję, czy warto ujawnić część prywatnych danych, aby dostać drobny bonus. Co myślicie o takiej ofercie?

Kilka tygodni temu pisaliśmy o testowanym formacie sklepów Ikea, które mają powstawać w centrach miasta. Ograniczona powierzchnia wymusza rezygnację z parkingów i stawia na dojazd do sklepów komunikacją miejską. Sklepy Ikea nowego formatu mają mieć kilka pięter i być jak oazy zieleni. Pierwszy taki sklep ma zostać otwarty w Wiedniu. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Czytaj też: Ikea | Sklep | Ciekawostki

źródło: biuro prasowe Ikea