Ile kosztuje bycie modnym?

Ile kosztuje bycie modnym? Bycie modnym dla wielu to wyznacznik statusu społecznego. Czy zawsze modny ubiór oznacza duże kwoty przeznaczane na zakup ubrań lub dodatków? Czy można zaoszczędzić na zakupach online np. z UK? Jaki jest średni kurs funta? Wspólnie zastanówmy się nad tymi pytaniami. Nie przedłużamy, tylko zaczynamy!

Czy kasa to podstawa? Jak stoi funt?
Rano przy kawce oglądamy media społecznościowe, widzimy blogerki, celebrytki i nasze znajome w ubraniach z najnowszych kolekcji, ostatnich „krzykach mody”. Jak one to robią? Z pensji odkładać kilka stów miesięcznie? Czasami ciężko wygospodarować kilkadziesiąt złotych, ale możemy zrezygnować z jakichś rozrywek. Kredyt na ciuchy?  To odpada. Pożyczka od przyjaciółek – raczej też nie na ten cel. To może odgrzebać zakamarki szafy i sprzedać stare ubrania? To świetny pomysł. A może wykorzystać nasze oszczędności na przyjemności odłożone w walucie obcej np. w funtach? Jeżeli zdecydujemy się na taki krok to, warto śledzić aktualny kurs funta. Gdzie sprawdzić ile kosztuje funt brytyjski? Dobrym rozwiązaniem są kantory internetowe. Przede wszystkim wyróżnia je atrakcyjna cena funta i możliwość szybkiej wymiany (https://internetowykantor.pl/kurs-funta/).

Pamiętajmy także, że nie zawsze, żeby być modnym potrzebujemy kolosalnych nakładów gotówki. Trzeba tylko nauczyć dobrze inwestować pieniądze w odzież.

Błędy, błędy…
Powinniśmy zdać sobie sprawę, że popełniamy wiele błędów podczas wydawania pieniędzy na nową garderobę. To właśnie one decydują o tym, że nie stać nas na nowe ubrania. Często także nasza szafa pęka w szwach, a my dokupujemy nowe ubrania. Warto pamiętać, że nowe trendy pojawiają się co sezon. Właśnie z tego względu należy przemyśleć, czy będą one jednosezonowe, czy może zostaną z nami na dłużej. Jeżeli jakieś wzór był modny już jakiś czas temu i znowu jest na czasie, to możemy przypuszczać, że za kilka lat wróci do łask. To zainwestujmy w taką rzecz. Teraz pochodzimy, a za kilka lat po raz kolejny wyjmiemy ją z szafy. Możemy przeznaczyć na jej zakup nawet i 120 funtów. Pieniądze warto także wydawać na tzw. klasyki, takie jak: biała koszula, ramoneska ze skóry, czarne spodnie czy szpilki w czarnym kolorze. To nigdy nie wychodzi z mody!

Jeżeli koniecznie chcemy zainwestować w ubrania w nowym trendzie to poczekajmy na przeceny. Po co wydawać 20 funtów czy 80 złotych na nową bluzkę, jak za miesiąc podczas przeceny będzie można ją kupić o 30 czy 50% taniej. Jeśli nie chcemy czekać to, możemy odwiedzić second-hand. Znajdziemy tam stylowe ubrania w rozsądnych cenach. Ponadto kupując produkty odzieżowe z górnej półki sprawdźmy, czy naprawdę ich cena odpowiada jakości materiałów i solidności wykonania. 

Czytaj też: Moda | Kolekcja | Projektant |

źródło: materiał partnera