Ilustrator Olaf Hajek zaprojektował dla marki Medicine. Oto efekt!

Olaf Hajek to jeden z najpopularniejszych niemieckich ilustratorów i artystów wizualnych. Na co dzień mieszka w Berlinie, ale jego talent jest doceniany na całym świecie. Teraz jego prace trafiły na ubrania, do kolekcji marki Medicine.

Olaf Hajek to bez wątpienia artysta, który nie pozwala przejść obojętnie obok swoich dzieł. W swojej twórczości łączy folklor południowoamerykański, mitologię, religię, historię i geografię. Jego sztuka zaciera granicę między fantazją a realizmem, dając odbiorcy szerokie pole do interpretacji. Marka Medicine postanowiła przenieść twórczość tego artysty na ubrania, akcesoria oraz dekoracje do domu.

Kolorystyka i tajemniczość

Zaintrygowała nas kolorystyka i tajemniczość prac Olafa Hajka, a tematyka po którą sięga, idealnie pasuje do klimatu Medicine. Z jednej strony jego kreska i styl malowania są bardzo charakterystyczne. Z drugiej strony jego prace sprawiają wrażenie znajomych, jakby już się je gdzieś widziało. Poszczególne elementy wydają się pochodzić ze znanych legend i historii. Ilustracje Olafa są często mroczne i tajemnicze – a przy tym szczere i „dziecięce”. To połączenie różnych sprzecznych elementów sprawia, że świat, który tworzy Olaf Hajek, jest nieprzewidywalny i dzięki temu fascynujący – mówi Koordynator Projektów Medicine, Krzysztof Malak.


Pasja tworzenia

Sesji zdjęciowej wykonanej przez Bartka Wieczorka towarzyszy film video, w którym artysta opowiada o swojej twórczości w kolekcji Medicine. Jak podkreśla, najważniejsza w jego pracy jest pasja. To ona pozwala mu na kreatywne patrzenie na otaczającą rzeczywistość. Łączę ze sobą wpływy różnych kultur, by stworzyć swoją własną wizję i interpretację świata – mówi artysta.

Materiał realizowaliśmy m.in. w pracowni Olafa, dzięki czemu mogliśmy obejrzeć jego obrazy i porozmawiać o inspiracjach i technice. Czego nie zobaczymy na reprodukcjach – oprócz bogactwa detali – obrazy Olafa zawierają elementy kolażu, co daje dodatkowy, fantastyczny efekt. Możliwość rozmowy z artystą, przebywanie w jego kreatywnej przestrzeni i obserwacja przy pracy to niezapomniane doświadczenie – mówi Dyrektor Marketingu Medicine, Karolina Tomczyk.

Każdy, kto miał możliwość pracować z Olafem Hajkiem, mówi o wyjątkowej aurze, jaką roztacza wokół siebie jego sztuka.

Przeniesienie twórczości tego artysty na ubrania to doświadczenie pozwalające zbliżyć się każdemu odbiorcy do fantastycznego świata kolorów, symboli i ukrytych znaczeń, którymi operuje. Obrazy malarza w tej odsłonie trafiają do największej galerii, dając nam możliwość obcowania z hipnotyzującą twórczością na co dzień – dodaje Dyrektor Artystyczna Medicine, Karolina Stawska.

Przekraczanie granic sztuki

Olaf Hajek uwielbia projektować, dlatego ma na swoim koncie wiele dzieł: od malarskich przez okładki książek, po nawet znaczki pocztowe. Dzięki swojej charakterystycznej kresce stworzył niezwykle rozpoznawalny styl, w którym dominują intensywne, żywe kolory i nawiązania do historii malarstwa.

Nowa kolekcja Medicine dla niej i dla niego to feeria barw, dzięki którym Twoja szafa stanie się pełna energii i nasyconych odcieni. Jak mówi artysta: „Lubię łączyć sztukę z modą, by przekraczać granice”.

Do tej pory twórczość Olafa Hajka można było zobaczyć m.in. w „The New York Times” czy „The Guardian”. Współpracował również z Bacardi, Swatch, Mont Blanc, Apple, Chevrolet, Mercedes Benz, Pirelli, Coca Cola, Wall Street Journal.

Zobacz również: Moda | Kolekcja | Projektant | Edytorial | whiteMAD na Instagramie

Dyrektor Marketingu: Karolina Tomczyk / Medicine

Dyrektor Artystyczny: Karolina Stawska / Medicine

Fotograf: Bartek Wieczorek / Visual Crafters

Stylista: Karolina Gomółka / Medicine

Make-up & Włosy: Kristin Røs / Basics Berlin

Produkcja: Mikołaj Jaźwiecki, Radek Nieroda / ilike-photo.com

Modelka: Aga Cioska / Milk Model Management

Asystent Fotografa: Wojtek Affek

Asystent Stylisty: Mariola Homoncik

Retusz: Paweł Milewski / ilike-photo.com

Reżyser / Operator: Michał Grzeszczakowski / Art Faces

Montaż Offline: Sara Sukiennik

Montaż Online: Maja Tokaj

Sound Design: Ewa Poniatowska / Art Faces