Infemini. Przychodnia dla kobiet na Mokotowie, która zachwyca wnętrzem!

Infemini, to przestrzeń mająca w swojej ofercie cały szereg specjalizacji, oferująca kobietom kompleksową opiekę, na każdym etapie życia. Co czyni to miejsce wyjątkowym? Przede wszystkim szeroka oferta medyczna oraz wartości takie jak empatia i profesjonalizm. Infemini oferuje opiekę najlepszych specjalistów, dzięki którym kobiety znajdą odpowiedzi na swoje pytania, a ponadto staną się częścią społeczności Infemini. Społeczności spełniającej różne role, w tym edukacyjną, ale również społeczności kobiet świadomych, niebojących się mówić o swojej kobiecości, dla których jest ona powodem do dumy. Głównym założeniem działalności Infemini jest medycyna i dbanie o zdrowie klientek. Wnętrze zostało zaprojektowane przez architektów z Sobkowiak Architektura

Infemini to 240 m2 przestrzeni oferującej opiekę ekspertów z zakresu położnictwa, ginekologii, ginekologii onkologicznej, radiologii, endokrynologii, dietetyki, fizjoterapii, psychologii oraz seksuologii. Klinika oferuje 6 gabinetów w tym 3 ginekologiczne / radiologiczne, które wyposażone są w specjalistyczny fotel do badań oraz najnowszy sprzęt do USG Voluson E10.


Miejsce zostało zaprojektowane z myślą o skróceniu dystansu pomiędzy personelem medycznym a pacjentem. Za stronę architektoniczną odpowiada biuro projektowe Sobkowiak. Wnętrze stworzone zostało w taki sposób, aby wzbudzało poczucie bezpieczeństwa, ale było przyjazne dla naszej psychiki. Kolory są stonowane, a sam wystrój nie wyklucza mężczyzn. W projekcie użyte zostały również naturalne materiały oraz drewniane elementy. Lobby Infemini ma dawać poczucie wejścia do miejsca spotkań – miejsca, które lubimy odwiedzać i do którego chętnie wracamy. Nie bez powodu zapisując się do przychodni usłyszymy, że jesteśmy umówione na spotkanie z lekarzem – nie na wizytę. Wnętrza gabinetów, w których odbywają się spotkania w dalszym ciągu oddają jednak medyczny i profesjonalny charakter wnętrza.

Jak mówi Aleksandra Głuchowska – współwłaścicielka Infemini, sfera kliniki gwarantuje poczucie komfortu i intymności niezbędnej w klinice ginekologicznej. A jak to wszystko się zaczęło?

„Zawodowo zajmuję się marketingiem, ale prywatnie obracam się w towarzystwie medycznym. Podczas towarzyskich spotkań często dyskutowaliśmy o ochronie zdrowia w Polsce – ja oczywiście reprezentowałam pogląd pacjenta, a moi przyjaciele – medyków. Zderzenie tych dwóch spojrzeń dało początek rozważań nad stworzeniem miejsca, gdzie opieka dla pacjenta będzie kompleksowa i gdzie o kobietę będziemy mogli zadbać w sposób holistyczny, aby nigdy ze swoim problemem nie została sama. Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie dbanie o swoje zdrowie nie będzie się kojarzyło z nieprzyjemnym obowiązkiem, a będzie formą zrobienia dla siebie czegoś dobrego. Naszym celem było stworzenie przestrzeni, w której lekarz będzie mógł realizować swoją misję ochrony zdrowia, bez ograniczeń, jakie stawia system opieki zdrowotnej. Tak powstało Infemini– profesjonalizm w połączeniu z empatią.”

To, na co zwracamy szczególną uwagę to wnętrza i wykończenie przychodni zaprojektowane przez architektów z pracowni  Eleganckie, jednak wciąż przytulne wnętrze było projektowane z myślą o kobietach i ich potrzebach. Architektom udało się to dzięki wykorzystaniu motywów boho, naturalnych materiałów, terakoty, czy wyrazistej, ale nie męczącej kolorystyki.  “Stworzymy ją razem. Będziemy dużo rozmawiali. Odłożymy na chwilę kolorowe czasopisma i domy z katalogów. Zaczniemy od potrzeb. Poznamy Cię dobrze. Twój styl życia, rytm dnia, upodobania. Rzeczy, które kochasz i te których nie znosisz. Zaprzyjaźnimy się, mamy na to czas.Wszystkie elementy połączymy w całość. Dodamy ponad 14 lat doświadczenia w projektowaniu i całą naszą pasję.” – tak o podejściu do projektowania mówią architekci z Sobkowiak Architektura

Czytaj też: Wnętrza | Warszawa | Polska | Architektura | Polscy projektanci

źródło: materiały prasowe / Infemini / Sobkowiak Architektura