Instalacja braci Campana w Mediolanie. Zobacz ją, nim zniknie

Instalacja powstała z inicjatywy marki Melissa, która w ten sposób świętuje 15-lecie współpracy z braćmi Fernando i Humberto Campana.

By zobaczyć instalację trzeba się spieszyć. Dla zwiedzających będzie otwarta do 14 kwietnia 2019 r. przy Via Palermo 1 w Mediolanie. Duet projektantów mebli i wzornictwa zainspirował się szydełkowaniem i plecionkami. W efekcie powstała misterna konstrukcja, która eksponuje właściwości materiału PVC – charakterystycznego dla produktów Melissa.

Instalacja braci Campana powstała we współpracy z brazylijską organizacją Projeto Arrastão, która wspiera rodziny żyjące w ubóstwie. Instytucja przekazała projektantom szydełkowe robótki wykonane przez podopiecznych. Połączono je z pracami innych rzemieślników i elementami stworzonymi przez markę Melissa. W efekcie powstał wyjątkowy kolaż plecionek różnego pochodzenia, który pokrywa piramidalną strukturę. Instalacja braci Campana została zaprezentowana pośrodku głównej hali targów Fuori Salone. Projekt dopełnia nowa kolekcja Melissa / Campana pod tytułem „Crochet”. Tworzą ją trzy produkty o strukturze przypominającej szydełkową dzianinę. 

Głównym elementem kolekcji są buty Melissa Campana Crochet – klasyczne baleriny dostępne w siedmiu kolorach: czerwonym, złotym, czarnym, białym, koralowym, żółtym i różowym z brokatem. Z okazji targów Fuori Salone powstała limitowana edycja modelu Melissa Campana Crochet o barwie metalicznej czerwieni. Jest dostępna w sprzedaży wyłącznie podczas wydarzenia, w tymczasowym sklepie przy Via Palermo 1 w Mediolanie i na stronie internetowej włoskiego sklepu Melissa.

Część dochodu ze sprzedaży kolekcji Melissa / Campana zostanie przekazana na rzecz Campana Institute. To organizacja non-profit, która rozpowszechnia dziedzictwo braci Campana przez wprowadzanie wzornictwa do projektów społecznych i edukacyjnych. Instytut realizuje misję przez współpracę z prywatnymi i publicznymi organizacjami w Brazylii i na świecie. 

Nowa kolekcja zaprojektowana we współpracy z braćmi Campanami jest już dostępna w sprzedaży w butikach Galeria Melissa w Londynie, Nowym Jorku i Sao Paulo, a także w sklepie internetowym Melissa i u wybranych dystrybutorów na całym świecie.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły