Instalacja, którą odczytasz wtedy, kiedy zaświeci słońce

Typograficzna instalacja ozdobiła jedną z popularnych ulic w mieście Panaji w Indiach. Stworzył ją artysta, który posługuje się pseudonimem Daku.

Pochodzący z Nowego Delhi artysta znany jest z działań, podczas których bawi się literami i grą słów. W każdej swojej pracy stara się zawrzeć przesłanie skierowane do społeczeństwa. Wcześniej jego instalacje dotyczyły między innymi kwestii konsumpcjonizmu. Swój ostatni projekt wykonał we współpracy z  organizacją St+art India.

Instalacja ma formę zawieszonych nad ulicą słów, które składają się na całe zdania. Najłatwiej odczytać ją w zenicie, kiedy słońce rzuca na ulicę prosty cień. Zawarte w zdaniach przesłanie poświęcone jest nieustannemu upływowi czasu. Artysta chciał nam przypomnieć, że czas ciągle płynie, a jedyne co pozostaje to jego tymczasowy cień.

Time works wonders. Time moves. Time flies over us, but leaves its shadow behind. Time fades. Time is an illusion – tak brzmi przygotowana przez Daku treść.

Artysta nie udziela nam odpowiedzi. Niczego nie stwierdza. Jego instalacja ma po prostu przypominać nam o upływie czasu i sprawić, że będziemy mieli tego świadomość każdego dnia.

żródło: DOKU (instagram.com/daku156)