Instrukcje od IKEA w rozszerzonej rzeczywistości. Powstała już aplikacja! 


Choć wielu uważa, że na świecie jest niewiele rzeczy prostszych niż składanie mebli IKEA, to właśnie powstała aplikacja, która jeszcze bardziej to ułatwi. Zobaczcie jak działa!

Aplikacja powstała w Toronto. Jej autor, Adam Pickard postanowił wymyślić sposób na prezentowanie popularnej instrukcji IKEA w formie krótkich video. Po zeskanowaniu kodu kreskowego zakupionego mebla, możemy przy użyciu aparatu dowiedzieć się jak krok po kroku odpowiednio złożyć meble.

Chciałem by nowe technologie pomagały w bardziej codziennych zadaniach. Aplikacja dla IKEA wydawała się idealna na start

Nakierowując włączony w telefonie aparat na karton, zobaczymy tak zwaną rozszerzoną rzeczywistość. Działa to tak, że widzimy prawdziwy karton leżący przed nami, jednak w telefonie widzimy dodatkowe instrukcje, mówiące jak postępować dalej. Aplikacja informuje nas między innymi o tym, który element wybrać, a także wskazuje gdzie go umieścić. Aplikacja nazywa się AssembleAR i działać będzie na najpopularniejszych systemach operacyjnych. Niestety nie jest jeszcze dostępna, jednak z pewnością już niedługo trafi do ogólnego użytku.