Choć wielu uważa, że na świecie jest niewiele rzeczy prostszych niż składanie mebli IKEA, to właśnie powstała aplikacja, która jeszcze bardziej to ułatwi. Zobaczcie jak działa!

Aplikacja powstała w Toronto. Jej autor, Adam Pickard postanowił wymyślić sposób na prezentowanie popularnej instrukcji IKEA w formie krótkich video. Po zeskanowaniu kodu kreskowego zakupionego mebla, możemy przy użyciu aparatu dowiedzieć się jak krok po kroku odpowiednio złożyć meble.

Chciałem by nowe technologie pomagały w bardziej codziennych zadaniach. Aplikacja dla IKEA wydawała się idealna na start

Nakierowując włączony w telefonie aparat na karton, zobaczymy tak zwaną rozszerzoną rzeczywistość. Działa to tak, że widzimy prawdziwy karton leżący przed nami, jednak w telefonie widzimy dodatkowe instrukcje, mówiące jak postępować dalej. Aplikacja informuje nas między innymi o tym, który element wybrać, a także wskazuje gdzie go umieścić. Aplikacja nazywa się AssembleAR i działać będzie na najpopularniejszych systemach operacyjnych. Niestety nie jest jeszcze dostępna, jednak z pewnością już niedługo trafi do ogólnego użytku.