Inteligentne miasta to trend, w który coraz chętniej inwestują najbogatsze kraje. Znane z takich projektów są Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabia Saudyjska, Katar, Azerbejdżan, a teraz także Stany Zjednoczone.

Union Point powstanie około 30 kilometrów na południe od centrum Bostonu. Powstanie na terenie opuszczonego lotniska, należącego do amerykańskiej marynarki wojennej.
Autorami olbrzymiego planu przebudowy jest Elkus Manfredi i Sasaki. UP ma być technologicznym sercem Stanów Zjednoczonych, w którym główną nowinką będą autonomiczne pojazdy, choć raczej trzeba powiedzieć, że niemal cała komunikacja miejska będzie autonomiczna. Dodatkowo miasto ma przyciągnąć firmy działające w branży High-Tech takie jak Microsoft, Apple, Amazon czy placówki edukacyjne pobliskich uniwersytetów, takich jak MIT czy Uniwersytet Harvarda. Na 405 hektarach powstanie również 4000 mieszkań, a także ponad 300,000 metrów kwadratowych pod przestrzenie biurowe, handlowe i usługowe. Wśród nich oczywiście restauracje, hotele i centra rekreacyjne.

Podobne projekty planowane były nieopodal Toronto w Kanadzie, a także w Arizonie. Ten ostatni był projektem współtworzonym przez multimiliardera – Bill’a Gates’a.