Kompleks sportowy Istra powstanie w spokojnym i bardzo zielonym zakątku na obrzeżach Moskwy. Na komfort wypoczynku w tym miejscu będą mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi Rosjanie.

Istra Tennis Club zajmie teren liczący 1.5 hektara. Jego projekt opracowali architekci z pracowni Za Bor Architects. W ramach inwestycji powstanie pięć odkrytych kortów tenisowych oraz rozbudowana infrastruktura do uprawiania sportu indywidualnego i grupowego. Goście będą mogli liczyć na luksusowe wyposażenie i profesjonalną obsługę.

Bryła głównego budynku ma podłużny kształt i wygląda jak zlepiona z kilku mniejszych części. W sumie w środku znalazły się trzy poziomy. Na parterze, który zajmuje największą powierzchnię budynku rozlokowano 4 korty tenisowe. Przydadzą się one wtedy, kiedy warunki atmosferyczne nie pozwolą na grę w tenisa na wolnym powietrzu. Sufit tego poziomu jest wysoki na 9 metrów. Pozwoliło to zmieścić w środku balkon dla publiczności.

Obok krytych kortów w środku na bogatych Rosjan czekają: basen, sauny oraz hamam (łaźnia turecka). Na tym samym poziomie zaplanowano powstanie recepcji i sklepu ze sprzętem sportowym.

Na pierwszym piętrze urządzona zostanie nowoczesna siłownia, której ogromne okna pozwolą w trakcie wykonywanych ćwiczeń na podziwianie pobliskiej przyrody. Ci, którzy zmęczą się wysiłkiem fizycznym będą mogli odpocząć w kawiarni lub zatrzymać się na noc w luksusowym hotelu, który powstanie na ostatnim piętrze.