Jak kryształ. Nowy biurowiec w Łodzi projektu Reform Architekt

PRISMISTIC Office to nowy biurowiec, który zbudowany zostanie przy ulicy Przybyszewskiego w Łodzi. Jego projekt powstał w pracowni Marcina Tomaszewskiego REFORM Architekt.

Budynek powstanie na terenie dzielnicy Widzew. Jego atutem ma być nieszablonowy wygląd – część wejściową zdobi bowiem elewacja o szklanych zakrzywieniach, które przypominają kryształ. Obiekt zajmie pustą działkę, tuż obok hipermarketu.

Inwestycję realizuje grupa kapitałowa Peira, łódzki deweloper, który ma spore doświadczenie na rynku budownictwa mieszkaniowego. Tym razem firma dostarczy w Łodzi powierzchnię biurową.

Nowy biurowiec będzie mieć 14 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Na parterze powstaną przestrzenie dla handlu i usług. Ze sklepów i otwartych tu lokali będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy. Wyżej znajdą się biura.

Pracownia Reform Architekt proponuje wzniesienie budynku na planie trójkąta, który w centralnej części będzie mieć wewnętrzne patio. Na kształt budynku wpływ miała sama działka, która jest trójkątna.

Całość stworzą trzy bryły połączone ze sobą pryzmatycznymi łącznikami o nieregularnym ułożeniu. Przeszklona elewacja opina konstrukcję niczym niewidoczna powłoka, a zastosowana technologia i systemy uformowały charakterystyczną fakturę budynku, będącą jego głównym atutem – czytamy wypowiedź Marcina Tomaszewskiego z Reform Architekt w serwisie Łódź.pl.


Cały budynek utrzymany jest w eleganckiej czerni i odcieniach szarości. To bezpieczne barwy, które sprawią, że nowy biurowiec wpisze się w otoczenie.

Obecnie inwestor jest w fazie przygotowywania dokumentów o pozwolenie na budowę.

źródło: REFORM ARCHITEKT

Czytaj też: Biurowiec | Łódź | Szkło  | Elewacja | REFORM Architekt | whiteMAD na Instagramie

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły