hotel pod Śnieżką

Jak rozsypane kostki z drewna. Niezwykły hotel pod Śnieżką

Hotel Svatý Vavřinec zbudowany został w miejscowości Pec pod Sněžkou w Czechach, tuż pod Śnieżką. Jego projekt powstał w pracowni architektonicznej ov-a.

Hotel zbudowany został na działce, na której wcześniej działał sklep z lat 80. „Śnieżka”. Architekci chcieli, aby jego mieszkańcy mogli w maksymalnym stopniu korzystać z przyrody, dlatego zaproponowali drewnianą elewacją, a sam kompleks rozbity został na kilka mniejszych budynków, połączonych wspólnym przyziemiem. Niższa kondygnacja zdaje się być zatopiona w ziemi – architekci pokryli dach tego poziomu zielenią, która przypomina górską łąkę. Ta łąka pełni funkcję półprywatnej przestrzeni, w której wypoczywać mogą wszyscy mieszkańcy regionu. Znajduje się tam grill i plac zabaw.

Aby symbolicznie nawiązać do historii miejsca inwestor zdecydował się zachować handlową funkcję parteru. Znajduje się tam supermarket, apteka, sklep z artykułami sportowymi i serwis narciarski.

 hotel pod Śnieżką


Miejscowość Pec pod Sněžkou należy do najpopularniejszych ośrodków turystycznych w kraju. Przez lata powstawały tam prywatne kwatery i hotele o wątpliwej jakości architektury. Apart-hotel Svatý Vavřinec stanowi więc nową jakość w mieście. W sumie w czterech budynkach powstało 90 mieszkań dla gości. Budynki mają różna wielkość i orientację względem otoczenia. Ściany budynków pokryto deskami z czerwonego drewna cedrowego.

Część apartamentów w hotelu można kupić na własność. Inwestor zapewnia tutaj pomoc w najmie oraz gwarantuje usługi sprzątania. Można więc posiadać mieszkanie z widokiem na Śnieżkę, które właściciele mogą odwiedzać kiedy tylko chcą, a w pozostałym okresie zarabiać na wynajmowaniu osobom trzecim.

Czytaj więcej: Domek letniskowy | Drewno | Hotel | Czechy

fot. BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)