Jak tworzyć wyjątkowe wnętrza? Z pomocą przychodzi CAD Decor PRO

Poczucie indywidualności jest nieodzowną formą wyrażania siebie w każdym projekcie. Jednak co wtedy gdy projekt wykonujemy dla klienta a nie dla własnego JA? Czy poprzez kolory, struktury, wykończenia możemy stworzyć autorską przestrzeń i sprzedać niepowtarzalny projekt?

Interiority

Sięganie w głąb siebie może przynieść wiele inspiracji, choć głównym źródłem informacji dla projektanta powinni być jego klienci. Ich życie, codzienność, przyzwyczajenia i to, aby projektowana przestrzeń była  odzwierciedleniem ich potrzeb. W realizacji tych celów niezwykle pomocne będą zaawansowane narzędzia projektowe oraz nieograniczona wyobraźnia. To pierwsze z pewnością ułatwi program CAD Decor PRO w najnowszej wersji 3.2, umożliwiający personalizację ustawień materiałów.

Projektowanie wnętrz związane jest ściśle z człowiekiem i jego potrzebami. W swojej pracy architekt musi często rozstrzygnąć wiele problemów nie tylko projektowych, ale i międzyludzkich – rozwiązywać konflikty, szukać kompromisów, być wsparciem i powiernikiem dla klienta. Ważna jest tu umiejętność słuchania, efektywna komunikacja, a także szczerość i zdolności interpersonalne. Dla architekta wnętrz niezwykle ważne jest zadowolenie klienta, jego osobista satysfakcja. Zaprojektowane wnętrze powinno oddawać charakter osób, które w nim zamieszkają, zaspokajać nie tylko potrzeby użytkowe, ale i doznania emocjonalne – powiedziała Emilia Malec-Zięba, dr Wydział Architektury i Sztuk Pięknych, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego 

Colors

Psychologia kolorów mówi o emocjach. Claude Monet zwykł mawiać, że świat kolorów jest jego codzienną obsesją, jego radością – a także jego męką.  Kolory potrafią wywoływać pozytywne emocje, ale również wpędzać nas w stan przygnębienia. Dzięki nim odczuwamy przyjemność, szczęście ale również niepokój i złą energię. Kolory to coś więcej niż marketing. Wiele barw zakorzenionych jest w naszych osobistych doświadczeniach, dlatego na drodze projektowania warto odkopać dawne wspomnienia.

CAD Decor PRO


Feelings

Kolory i ich wpływ przywodzą również na myśl duńską sztukę urządzania wnętrz ‘hygge’, w której podstawą jest wygoda, przytulność, błogostan, na które bezpośredni wpływ ma kolor i jego odbiór przez użytkowników projektowanej przestrzeni. Zmieniające się potrzeby klientów, zmieniająca się atmosfera i funkcje wnętrz stworzyły ogromną inspiracje dla twórców programu CAD Decor PRO. W najnowszej wersji tego programu znajdziecie możliwość nie tylko tworzenia wnętrz, ale również emocji. Emocji wizualnych, które dając ogromne pole do tworzenia ambitnym projektantom wnętrz.

Chcesz tworzyć personalne wnętrza na miarę potrzeb Twoich klientów. Skontaktuj się z nami i dołącz do dynamicznej społeczności użytkowników CAD Projekt K&A. Więcej informacji na oficjalnej stronie cadprojekt.com.pl.

Czytaj też: Architekt | Polscy projektanci | Wizualizacje | whiteMAD na Instagramie

CAD Decor PRO

źródło: materiały prasowe