showroom ciarko design

Jak w galerii sztuki. Showroom Ciarko Design w Warszawie

Showroom Ciarko Design znajduje się w budynku przy Placu Konesera 6 w Warszawie. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce, w którym można zobaczyć, jak działają produkty marki. Wewnątrz zebrano najnowsze propozycje Ciarko Design.

Główną inspiracją do projektu lokalu był kosmos oraz zionąca w nim czarna dziura, która tak jak okap pochłania cząsteczki tego, co znajduje się wokół. Metaliczna kolorystyka nawiązuje również do gwiazd i planet w przestrzeni kosmicznej. W witrynie showroomu zainstalowana została artystyczna instalacja – eyecatcher – której dynamiczne srebrne oraz różowo-złote elementy mają symbolizować pracę okapu, który wprowadza w ruch oraz filtruje cząsteczki powietrza.

Za projekt i realizację wnętrza showroomu odpowiada Smart Design Expo. Projektanci postawili na ponadczasowe lastryko, surowy beton, skórzaną ścianę i artystyczne instalacje, które ozdobił polski design. W centralnym punkcie uwagę przyciąga stół z nogą-kołem oraz instalacja eyecatcher składające się ze 150 metalowych blaszek, które symbolizują cząstki powietrza wprowadzone w ruch za pomocą okapu. W sumie powierzchnia showroomu to 130 m kw. W środku zobaczyć można wybrane modele okapów marki Ciarko, zwiedzić kilka stref ekspozycyjnych oraz umówić się na spotkanie z przedstawicielami marki. Do tego ostatniego przygotowano osobną strefę biurowo-konferencyjną.

Wśród artystycznych grafik wiszących na ścianach wyróżnia się zwłaszcza ta największa, w kształcie koła ważąca około 140 kg – tak jak pozostałe ozdobne elementy, przygotowana została z tej samej blachy – co produkty marki Ciarko.


Linia MINIMAL to prosta minimalistyczna forma z zewnątrz, która w środku skrywa innowacyjne rozwiązania technologiczne. „Prostota jest ostatecznym wyszukaniem” (Leonardo da Vinci).  W linii jest osiem modeli, które dają nieskończone możliwości aranżacyjne. Cała linia została zaprojektowana przez Łukasza Paszowskiego, wielokrotnego finalistę nagród z dziedziny dizajnu min. Red Dot Design Award, Dobry Wzór 2020, Must Have 2021.

Firma Ciarko jest liderem na rynku. Wszystkie modele produkowane są w podkarpackim Sanoku. Dziennie powstaje tam 3500 okapów, co przekłada się na wynik prawie miliona okapów rocznie!

W tym roku firma zdecydowała się na współpracę z Beatą Śliwińską Barrakuz, która przygotowała dwie grafiki promujące markę Ciarko.

Naszym celem jest prezentowanie produktów w nieoczywisty sposób. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Beatą Śliwińską ponieważ urzekły nas jej grafiki wykonane techniką kolażu analogowego oraz indywidualny, rozpoznawalny styl. Beata dysponuje szerokim spektrum umiejętności. Zdobyła je podczas swoich studiów oraz dzięki swojemu zamiłowaniu do nowoczesności i technologii komputerowych – czytamy w komunikacie Ciarko Design.

Kolorowe grafiki przyciągają wzrok i w dyskretny sposób nawiązują do funkcjonalności sprzedawanych produktów. Jak okapy Ciarko Design prezentują się na żywo? Najlepiej przekonać się na własne oczy, Showroom Ciarko Design znajduje się w budynku przy Placu Konesera 6 w Warszawie i oznaczony jest numerem U2B.

Czytaj też: Kuchnia | Wnętrza | Minimalizm | Technologia | whiteMAD na Instagramie

źródło: Ciarko Design

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły