widok z ulicy Modrzejewskiej

Jak w szafie? Mikrokawalerka w Koszalinie wielkości 2,5 m kw.

Deweloper chce zbudować w Koszalinie budynek, w którym powstaną maleńkie mieszkania. Powierzchnia tego najmniejszego to zaledwie 2,5 m kw.!

Nietypowe lokum zaprojektowano w nowej inwestycji – budynku 100-Sio Tower One, który powstanie przy ulicy Modrzejewskiej 47 w Koszalinie. Inwestorem jest koszalińska spółka 100-SIO Synergia. W opublikowanej w Internecie broszurze informacyjnej czytamy, że powstaną tam mikrokawalerki, których większość będzie miała od 10 do 13 m kw. powierzchni. To tyle, ile zazwyczaj mają sypialnie w nowych budynkach.

Według obowiązującego w Polsce prawa mieszkanie musi mieć co najmniej 25 m kw. powierzchni, czyli dziesięć razy więcej niż opisywany przypadek. W efekcie takie powierzchnie sprzedawane są najczęściej nie jako mieszkania, ale jako “lokale inwestycyjne” lub “lokale usługowe”.

Lokal o powierzchni 2,5 m kw. ma podłużny kształt. Na opublikowanych wizualizacjach widzimy propozycję układu funkcjonalnego. Tuż przy drzwiach zaczyna się strefa kuchenna, która składa się z małych szafek, zlewu i skrawka blatu do pracy.


Krok dalej znalazła się “łazienka”, która składa się z wc i baterii prysznicowej. To wszystko w niewielkiej strefie bez źródła naturalnego światła. Okno wprawdzie jest w lokalu, ale znajduje się na antresoli. Aby do niej się dostać trzeba wspiąć się po drabince. Na wizualizacji widzimy jednoosobowy materac i trzy półki. Po przeciwnej stronie na ścianie zamontowano mały telewizor. To wszystko.

Inwestor zapowiedział, że lokali w nowym budynku w Koszalinie nie będzie można kupić. Wszystkie będą dostępne w ofercie na wynajem. Budowa obiektu dopiero się rozpocznie.

Czytaj też: Archialert | Ciekawostki | Kawalerka  | Mieszkanie | whiteMAD na Instagramie

źródło grafik: 100sio.pl / www.100sio.pl