Jak wybrać idealną kuchnię? Poznańska firma ma na to sposób

Wybranie mebli do nowej kuchni nie jest łatwym zadaniem. Z pewnością pod takim stwierdzeniem podpisze się każdy, kto musiał decydować o wyborze szafek, kolorystyce, układzie mebli i funkcjonalności. Firma VinterioR sięgnęła po rozwiązanie, które skraca czas i ułatwia podjęcie decyzji.

Podczas projektowania wnętrz kluczowe jest zdecydowanie inwestora. Aby podjąć konkretną decyzję projektanci i sprzedawcy muszą poznać wszystkie wymagania klientów, wsłuchać się w ich oczekiwania. Niestety podczas tego procesu część klientów zapomina wspomnieć o ważnych kwestiach, co wydłuża proces projektowy i ustalenie ostatecznego wyglądu pomieszczenia. 

Jednym z rozwiązań jest przekazanie w ręce klientów wstępnego etapu projektowania. Można w ten sposób zachęcić klienta do wyobrażenia sobie swojego wymarzonego wnętrza. Kiedy na własne oczy zobaczy swoją przyszłą kuchnię lub inne pomieszczenie łatwiej skonfrontuje projekt ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Tutaj ważna jest odpowiedź na pytania: „czy dobrze czuję się w takim układzie?”, „jak działa na mnie kolorystyka ścian i płytek?”. Uzyskanie odpowiedzi już na tym etapie ułatwia pracę, skraca jej czas i przynosi realne oszczędności.

Zobrazować pomieszczenie można sięgając po technologię 2D przygotowując wizualizacje, lub VR – rzeczywistość rozszerzoną. W tym miejscu zwracamy uwagę na markę VinterioR, która sięga właśnie po rzeczywistość rozszerzoną. Wyobraźmy sobie, że po wstępnej rozmowie doradca przekazuje klientowi gogle VR. Dzięki nim dużo łatwiej jest klientowi zdecydować, czy do pomieszczenia wybrać lodówkę wolnostojącą, czy też zabudowaną. Wybrać wyspę kuchenną czy może niewielki stolik, przy którym będzie można zjeść śniadanie? Dotyczy to każdego mebla we wnętrzach, nie tylko kuchennych.

O tym, jak narzędzie działa w praktyce można przekonać się samemu odwiedzając targi Warsaw Home. Dzięki VinterioR będzie można zobaczyć meble marki BoConcept zarówno na żywo jak i w formie prezentacji VR. 

VR czyli virtual reality pozwala na zaglądanie tam, gdzie dotychczas było to niemożliwe, czyli do wnętrza wizualizacji. Zakładając na głowę gogle VR można wirtualnie spacerować wewnątrz wymarzonej kuchni i przekazać doradcy uwagi dotyczące wielkości pomieszczenia, układu oraz barw i wykończenia mebli. Co ciekawe, elementy wyposażenia można zmieniać bez zdejmowania gogli z głowy! 

Co można zyskać sięgając po VR? Przede wszystkim czas. To, co dotychczas było robione metodą prób i błędów staje się przyjemniejsze dla obu stron transakcji. Doradca otrzymuje komplet informacji od klienta, który widząc w goglach wymarzoną kuchnię może dokładnie opisać wszystkie szczegóły. Oferta VinterioR obejmuje wykonanie dowolnej aplikacji do prezentowania i edytowania wirtualnych wnętrz na żywo. Marka oferuje kilka gotowych, typowych wnętrz VR, dzięki którym klient w formie zabawy może wybrać dany styl lub koncepcję, którą chce zobaczyć w swoich wnętrzach. 

Marka VinterioR powstała w 2018 r. jako dziecko znanego producenta oprogramowania, firmy CAD Projekt K&A. Ofertę marki można poznać na targach Warsaw Home, które odbędą się w dniach 3-6 października 2019 r. w Nadarzynie pod Warszawą. W tym celu należy odwiedzić halę E, stoisko nr. 2.9, które VinterioR dzieli z CAD Projekt K&A.

Więcej: vinterior.com.pl