Jak wykończyć mieszkanie bez stresu i w ustalonym budżecie?

Każda osoba, która kiedykolwiek stała przed wykończeniem nowego mieszkania pod klucz, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak stresujące, czasochłonne oraz wymagające pod względem finansowym jest to zadanie. Ma to szczególne zwłaszcza znaczenie w ostatnich miesiącach, kiedy galopujące ceny materiałów i usług wykończeniowych spędzają sen z powiek wielu inwestorów. Istnieje jednak skuteczny sposób, aby uniknąć większości problemów i bolączek związanych z wykańczaniem mieszkania pod klucz. Jaki – o tym powiemy poniżej!

Co warto wiedzieć o wykończeniu mieszkania pod klucz?

Kupując nowe mieszkanie w stanie deweloperskim musimy liczyć się z tym, że przed nami jeszcze daleka droga, zanim wreszcie wprowadzimy się do wymarzonego lokum. Musimy poświęcić kilka miesięcy na wykończenie mieszkania i jego wyposażenie we wszystko, co potrzebne do komfortowego życia. Wykończenie mieszkania pod klucz wiąże się w wieloma wyzwaniami – musimy znaleźć ekipę remontową, dokonać wyboru i zakupu materiałów, a często także skorzystać w tym zakresie ze wsparcia projektanta. Podczas wykończania mieszkania może dojść do wielu problemów – jakość usług świadczonych przez ekipę może odbiegać od naszych oczekiwań, materiały mogą podrożeć albo być niedostępne, może także pojawić się konieczność wykonania dodatkowych prac, których nie uwzględniliśmy w budżecie.

Większości z tych problemów można jednak w bardzo prosty sposób uniknąć, korzystając z gotowych pakietów wykończeniowych, oferowanych przez firmy specjalizujące się w wykańczaniu mieszkań pod klucz. Pakiety są dostosowane do różnych potrzeb – nadają się zarówno do mieszkań przeznaczonych pod wynajem, jak i tych docelowych, w których planujemy szybko zamieszkać. Obejmują zarówno cenę robocizny, jak i materiałów, a usługi są realizowane w oparciu o projekt przygotowany przez architekta. Najważniejszym jednak atutem, którego znaczenie wzrosło zwłaszcza w ostatnich miesiącach, jest znajomość z góry dokładnej ceny wykończenia mieszkania.


Wykończenie mieszkania pod klucz w pakiecie

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z usług firm oferujących wykańczanie mieszkania pod klucz, mają do wyboru kilka pakietów wykończeniowych. Różnią się one między sobą zakresem prac oraz rodzajem zastosowanych materiałów. Dzięki temu każda osoba może dobrać pakiet wykończeniowy idealnie dopasowany zarówno do swoich potrzeb, jak i budżetu. Co istotne, poszczególne pakiety można ze sobą mieszać, a także uzupełniać je o dodatkowe prace, co pozwala na wykończenie mieszkań pod klucz w sposób idealnie dopasowany do potrzeb każdego inwestora. W ramach pakietów mogą zostać zrealizowane nie tylko prace wykończeniowe, ale także wykonane meble w zabudowie oraz meble wolnostojące.

Wykańczanie mieszkania pod klucz jest realizowane w oparciu o sprawdzone materiały o najniższym współczynniku reklamacji, pochodzące od znanych polskich i światowych producentów. Nad przebiegiem wszystkich prac czuwa natomiast zespół koordynatorów, którzy sprawują bieżącą kontrolę nad ich przebiegiem oraz zapewniają klientowi poczucie bezpieczeństwa i profesjonalną opiekę. Ma to szczególne znaczenie dla osób, które planują po raz pierwszy wykańczanie mieszkania pod klucz i nie posiadają w tym zakresie potrzebnej wiedzy ani doświadczenia.

Artykuł sponsorowany