Jak zaprojektować kawalerkę? Piękny przykład z Krakowa

Jej powierzchnia to zaledwie 35 m kw. Jak zaprojektować kawalerkę, aby spełniała wszystkie oczekiwania właściciela? W tym przypadku z pomocą przyszła Martyna Jochem z m.jot Pracownia Projektowa.

Kawalerka znajduje się w Krakowie na Woli Duchackiej. Głównym założeniem tego projektu było stworzenie przestrzeni w pełni funkcjonalnej, z wydzieloną sypialnią i dobrze zagospodarowaną kuchnią, miejscem do pracy jak i odpoczynku oraz dużą ilością przechowywania. Jak wydobyć tyle z przestrzeni, która składa się na jeden pokój i długi korytarz? Nie było łatwo, ale się udało!

Wchodząc do mieszkania zaczynamy od długiego korytarza, który prowadzi nas do głównego pomieszczenia. Na całej jego długości rozciąga się szafa w miętowym kolorze. Szafa ta skrywa wiele przydatnych funkcji, znajdziemy tam pralkę, część z wieszakami oraz ukryte przejście do łazienki. Zabudowa płynnie przechodzi w szafki kuchenne. Tutaj, by uzyskać jak największą ilość blatu roboczego zdecydowaliśmy się na kuchenkę indukcyjną marki Fabita, którą możemy zawiesić na ścianie kiedy jej nie używamy.

W dalszej części mieszkania rozciąga się mały salon oraz wydzielona parawanem sypialnia z miejscem do pracy. Parawan zrobiony jest z ryflowanego szkła, które zapewnia odpowiedni przepływ światła dostarczając przy tym maksimum prywatności – opisuje autorka projektu.


Łazienka, ukryta w szafie, utrzymana jest w odcieniach szarości z kontrastowymi płytkami, które nadają jej niepowtarzalnego charakteru. Całości dopełnia ciekawa armatura oraz powielony motyw ryflowanego szkła w przegrodzie prysznicowej. Mieszkanie utrzymane jest w jasnych barwach z kolorowymi akcentami i kontrastową, ciemną podłogą. Całość ocieplają odcienie drewna. Niepowtarzalnego charakteru nadaje mieszkaniu oświetlenie, umieszczona centralnie lampa n°3 Valerie Objects w czerwonym kolorze oraz ciekawe kinkiety
nad łóżkiem.

Projekt: m.jot pracownia Martyna Jochem, fot. Polewany Photos (www.polewany.com)

Czytaj też: KrakówMieszkanie | Wnętrza | Detal | whiteMAD na Instagramie