Jakie płytki pasują do łazienki w stylu modern classic?

Styl modern classic to jeden z wiodących trendów wnętrzarskich ostatnich lat. To piękny styl, który łączy w sobie klasykę z nowoczesnością, jest minimalistyczny, ale także dekoracyjny. Świetnie nadaje się do wykorzystania w łazience, jeśli zależy nam na stworzeniu schludnego, jasnego oraz stylowo prezentującego się wnętrza. W tym artykule powiemy, jak oddać ducha stylu modern classic w domowej łazience, wybierając odpowiednie płytki.

Czym charakteryzuje się styl modern classic? Jakie płytki do niego pasują?

Płytki łazienkowe oferuje każdy sklep z płytkami. Są one jednak na tyle zróżnicowane, że wybór tych właściwych może przyprawiać o mały zawrót głowy. Wyzwanie związane z zakupem odpowiednich produktów czeka zwłaszcza te osoby, które wiedzą czego chcą, tzn. wiedzą, w jakim stylu ma być utrzymana łazienka ich marzeń. Płytki łazienkowe, ze względu na dużą powierzchnię, jaką pokrywają, w dużej mierze warunkują bowiem stylistykę oraz klimat panujący we wnętrzu.

Styl modern classic kocha jasne, stonowane kolory. W związku z tym, słusznym wyborem do łazienki urządzonej w zgodzie z nim będą białe płytki łazienkowe – klasyczne i uniwersalne rozwiązanie, które nigdy nie wyjdzie z mody. Warto jednak pójść o krok dalej i sięgnąć nie po zwykłe białe płytki, lecz po rozwiązania imitujące marmur. Jest to szlachetny kamień, który ma szczególne miejsce w stylistyce modern classic.

Gres, który wygląda jak marmur, oferuje dziś praktyczne każdy sklep z płytkami, nie powinniśmy mieć więc problemu z jego znalezieniem. Co więcej, występuje on nie tylko w klasycznym, białym kolorze, lecz także w ciemnym wydaniu. Czarne marmurowe płytki świetnie sprawdzą się do wykończenia strefy prysznicowej w łazience w tylu modern classic, zwłaszcza jeśli podobają się nam kontrastowe zestawienia kolorystyczne.

Z czym łączyć marmurowe płytki łazienkowe?

W łazience urządzonej zgodnie z zasadami stylu modern classic, oprócz standardowych płytek imitujących marmur, mogą znaleźć się także inne rozwiązania. Aby urozmaicić wystrój łazienki i dodać jej większych walorów dekoracyjnych, marmurowe płytki można łączyć także ze strukturalnymi dekorami – ważne, aby były dopasowane kolorystycznie do płytek. Ich obecność wprowadzi do pomieszczenia większej dynamiki oraz sprawi, że łazienka będzie prezentowała się bardziej nowocześnie i stylowo.

Ciekawym motywem, który docenią zwłaszcza miłośnicy koloru, będą natomiast mniejsze, prostokątne płytki ścienne à la cegiełki w kolorze pudrowego różu. Ich ułożenie w jodełkę, na ścianie nad umywalką wprowadzi do łazienki więcej barw, które w takim stonowanym wydaniu jak najbardziej pasują do stylu modern classic.

Świetnym sposobem na urozmaicenie wystroju łazienki będzie także sięgnięcie po płytki o różnym wykończeniu, dostępne w ramach jednej kolekcji oferowanej przez sklep z płytkami. Matowe płytki możemy z powodzeniem łączyć z płytkami w połysku, umieszczając je w różnych strefach łazienki. Jeśli zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza i jego dodatkowym rozjaśnieniu, umieśćmy marmurowe płytki także na podłodze – dzięki temu nasza łazienka będzie nie tylko prezentowała się spójnie, ale także zyska optyczną głębię i harmonię wystroju.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również: Architektura | Łazienka | Ceramika