Jakie są zalety posiadania roślin w domu?

Rośliny doniczkowe w domu to zdecydowanie coś więcej niż modna ozdoba. Zapraszając kwiaty ozdobne do domu tworzysz przestrzeń, która będzie pozytywnie wpływała na Twoje samopoczucie i sprzyjała skutecznemu wypoczynkowi.

Rośliny doniczkowe to niezwykle szeroka i różnorodna kategoria — w Twoim domu mogą zamieszkać zarówno niewielkie i wolno rosnące sukulenty, jak i efektowne kwiatowe giganty. Małe rośliny skromnie przycupną na przeznaczonym dla nich parapecie bądź półce i będą subtelną ozdobą pomieszczenia, a duże(https://plantsforhumans.com/collections/duze-rosliny) bezkompromisowo zdominują przestrzeń i dodadzą Twojemu salonowi czy sypialni zdecydowanego charakteru.

Dlaczego warto uwzględnić rośliny doniczkowe w aranżacji domu? Bo to zdrowe, piękne i pasjonujące dodatki!

 


Rośliny? Na zdrowie!

Odpoczynek na łonie natury należy do najefektywniejszych i najprzyjemniejszych. Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić na dłuższy pobyt poza domem. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zaproszenie kojącej zieleni do domu.

Rośliny, których użyjesz w aranżacji salonu (https://plantsforhumans.com/collections/do-salonu) czy sypialni, będą pozytywnie wpływać na Twoje samopoczucie, skutecznie redukować stres i sprzyjać relaksowi, a także dodawać Ci energii i podkręcać Twoją kreatywność. Ale to nie wszystko!

Zielone rośliny doniczkowe będą produkować tlen i brać czyny udział w regulowaniu wilgotności powietrza w domowych wnętrzach. Kwitnące okazy będą dodatkowo aromatyzować powietrze w najbardziej naturalny sposób.

Bonus? Opieka nad roślinami zapewni Ci porcję zdrowego ruchu!

Zieleń w aranżacji a estetyka pomieszczeń

Wybierając rośliny do domu kierujemy się przede wszystkim względami estetycznymi. Urocze sukulenty, oryginalne kaktusy, egzotyczne palmy, ogromne monstery, efektowne krotony i alokazje… To wszystko rośliny, które ustawione w odpowiednich miejscach będą stanowiły niebanalną ozdobę każdego domowego pomieszczenia!

Pamiętaj, że każda roślina ma swoje mniejsze lub większe wymagania nie tylko w zakresie nawadniania, ale również dostępu do światła słonecznego. Kompletowanie zielonych elementów aranżacji zacznij więc o wyznaczenia miejsc, w których będą stały rośliny, a następnie dobieraj kwiaty do konkretnych stanowisk. W ten sposób unikniesz przykrych rozstań i rozczarowań w uprawie roślin!

Planując rozmieszczenie roślin w domu uwzględnij również tempo wzrostu wybranych egzemplarzy. Kupując na przykład niewielką sadzonkę monstery deliciosy wiedz, że niewielka będzie przez krótki czas. W ciągu 2-3 pierwszych lat jej objętość zwiększy się kilkukrotnie i mały stojak w kącie salonu, który dla niej przeznaczyłeś/aś, już wkrótce okaże się niewystarczający.

Nowa pasja? Wyhoduj ja sobie!

Z roślinami najczęściej jest jak z kostkami czekolady – na jednej się nie kończy! Moment, w którym zdecydujesz się na zakup pierwszej, a potem drugiej i każdej kolejnej rośliny może oznaczać początek fascynującej przygody, która przerodzi się w jedną z najprzyjemniejszych i niezwykle satysfakcjonujących pasji.

Uprawa i hodowla roślin doniczkowych wymagają wiedzy i doświadczenia. Nie zrażaj się więc drobnymi niepowodzeniami! Zacznij od mało wymagających roślin(https://plantsforhumans.com/collections/do-domu-dla-poczatkujacych), a następnie stopniowo podnoś poprzeczkę sięgając po coraz oryginalniejsze i trudniejsze w uprawie egzemplarze. Ostrzegamy: to wciąga!

Gdzie kupić… rośliny dla ludzi?

Szukasz sklepu, w którym kupisz ładne i zdrowe kwiaty doniczkowe do mieszkania lub domu ? Sprawdź ofertę Plants For Humans! Sklep oferuje rozmaite gatunki roślin doniczkowych dla początkujących i zaawansowanych miłośników kwiatów. Znajdziesz tutaj okazy w różnych rozmiarach i o różnych wymaganiach, które specjaliści pomogą Ci dopasować do miejsca, które w swoim domu chcesz przeznaczyć dla zielonych gości. Doradzimy roślinę pasującą do Twojego otoczenia, a także stylu życia.

Wpadła Ci w oko urocza Pola z Filipin (Epipremnum „Global Green”), zaimponował Ci swoją posturą Grzegorz z Meksyku (Monstera deliciosa), a może przemówił do Ciebie Ryszard z Konga (Sansevieria masoniana)? Każda z tych roślin (i mnóstwo innych!) już wkrótce może znaleźć się w Twoim domu!

W Plants For Humans swoją domową dżunglę możesz skomponować bez wychodzenia z domu! Wszystkie rośliny kupisz online, a ich opiekunowie dołożą wszelkich starań, by dotarły do Ciebie bezpiecznie i w doskonałej kondycji.

źródło: Materiał Partnera

Zobacz również: Wnętrza | Rośliny