Jakie zasłony do salonu?

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w całym domu. To właśnie w tym wyjątkowym pomieszczeniu przyjmujemy gości, niezależnie, czy są to nasi przyjaciele, rodzina, czy też ktoś zupełnie obcy. Nic więc dziwnego, że dbamy, by salon prezentował się atrakcyjnie, elegancko i wyrafinowanie. Jednak warto zadbać nie tylko o meble czy dodatki, ale również o aranżację okien, którą mogą tworzyć firany, zasłony, rolety bądź kompilacje tych elementów. Sprawdź, jakie zasłony wybrać do salonu!

Do czego dobrać zasłony?

Salon z zasłonami prezentuje się bardzo elegancko i estetycznie. Oczywiście wiele zależy od tego, jakie te zasłony będą. Z tego powodu warto zadać sobie kilka kluczowych pytań, aby wybór był jasny i odpowiadał wyraźnie na oczekiwania.


Warto na samym początku określić, jaką funkcję mają pełnić zasłony w naszym salonie. Jeśli to ma być funkcja wyłącznie praktyczna, dobrym pomysłem jest postawienie na zasłony zaciemniające, które ochronią przed światłem z zewnątrz.

Jeśli zasłony mają być estetyczne, powinny być tworzone na wymiar. Uszyte na wymiar tkaniny będą rewelacyjnie dopasowane do okna, pomieszczenia, karnisza. Długie zasłony zwisające z sufitu do samej podłogi potrafią zrobić niesamowite wrażenie. Zasłony zajmujące całe ściany także dają piorunujący efekt. 

W sytuacji, kiedy zadaniem zasłon ma być wyróżnienie się na tle salonu, warto postawić na kontrastowe kolory. Do jasnych ścian i wyposażenia, dobrym pomysłem będzie wybór ciemniejszych zasłon lub tkanin o wyrazistym kolorze, np. niebieskim, turkusowym czy w barwie butelkowej zieleni. 

Jeśli zasłony na wymiar mają komponować się z pozostałymi elementami wyposażenia, doskonale sprawdzą się tkaniny w bardzo podobnym kolorze, ale o innym odcieniu (np. lekko ciemniejsze lub nieco jaśniejsze).

Do czego można dobrać zasłony? Najmodniejsze zasłony do salonu można dobrać do wyposażenia pomieszczenia także po innym względem. Chodzi o wrażenie, jakie mają robić. Są tkaniny, z których łatwo uszyć grube kotary. Bardzo często traktowane są jako akcent w pomieszczeniu, wyróżniają się, stanowią ozdobę. Idealnie pasują do wnętrz minimalistycznych, w których nie ma zbyt dużo mebli czy dodatków.

Cienkie zasłony do salonu — jakie kupić?

Cienkie zasłony do salonu, które zamówisz w firmie malgorzata.poznan.pl, rewelacyjnie prezentują się jako kolejny element wykończeniowy pomieszczenia. Nie muszą blokować światła, nie muszą kontrastować mocno z pozostałymi komponentami wnętrza. Stanowią element dekoracyjny, ale bardzo delikatny, który nie wyróżnia się, nie wychodzi przed szereg.

Cienkie zasłony to fenomenalne rozwiązanie tam, gdzie pomieszczenie jest urządzone od dawna, a zasłony mają być jedynie dodatkiem. Prześwitujące, lekkie, delikatne tkaniny są mile widziane także tam, gdzie światło jest ważniejsze, niż jego brak. Promienie słońca przebijające się przez zwiewne i lekkie tkaniny potrafią stworzyć niesamowity spektakl świateł i cieni we wnętrzu!

Szukając cienkich zasłon, na szczególną uwagę zasługują tkaniny dekoracyjne o lekkim splocie i o niskiej gramaturze, które będą wpuszczać do wnętrza dużo światła.

Najmodniejsze zasłony do salonu

Interesują Cię najmodniejsze zasłony do salonu? Koniecznie zdecyduj się na zasłony od sufitu po samą podłogę. Tak wymierzone i uszyte tkaniny potrafią zrobić wspaniałe wrażenie na gościach, jak i domownikach. Przy użyciu odpowiedniego karnisza, najlepiej szyny sufitowej ks, zasłony te będą sprawiać wrażenie, jak gdyby lewitowały, spływały z samego nieba, a nie z sufitu.

Najmodniejsze zasłony do salonu to tkaniny jednokolorowe, bez wzorów, monochromatyczne, które dopełniają aranżację pomieszczenia. Jednak nie tylko kolor i materiał mają znaczenie, ale również sposób ich upięcia. Doświadczona ekipa malgorzata.poznan.pl oferuje zasłony na taśmie, na przelotkach, jak i zasłony z systemem flex i wave. 

Zasłony wave to doskonała opcja dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się modnym, eleganckim i niesamowicie estetycznym salonem przez długie lata. Fale, jakie oferuje ten system, robią wspaniałe wrażenie i stanowią wisienkę na torcie nowoczesnych wnętrz!

Artykuł sponsorowany

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły