Jan Kochański i jego szklane formy. Są skromne i piękne!

Jan Kochański to projektant, który specjalizuje się w projektowaniu szklanych naczyń. Jego najnowsza kolekcja to seria szklanek, misek i kieliszków.

Projektant stworzył kolekcję dla marki Krosno D’Sign. Zestaw szklanych naczyń to przykład precyzji i ponadczasowego wzornictwa. Jan Kochański jest odpowiedzialny za całą kolekcję PRIMITIVO. Bezpośrednią inspiracją do jej powstania były… nauki ścisłe i matematyka! Zaprojektowane szkło czerpie w formie z podstawowych wzorów geometrycznych, które tworzą wszechświat. Sfery, półkola, walce przenikają się tworząc szklane rzeźby.

W zestawie szkła PRIMITIVO znajdziemy 9 kieliszków do różnego rodzaju alkoholi, dwie szklanki (wysoką i niską) oraz karafkę o pojemności 1,1 litra. Razem tworzą spójny zestaw, który będzie ozdobą każdego stołu. Niezależnie od tego, czy będzie w nich jakiś trunek, czy też nie.

Jan Kochański jest absolwentem Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i wzornictwa przemysłowego na Politechnice w Mediolanie. W 2010 roku odbył staż w studio projektowym Karima Rashida.


W 2020 roku mogliśmy zobaczyć jego prace podczas targów ARENA DESIGN W Poznaniu. Jan Kochański rok wcześniej zdobył tytuł Projektanta Roku. Tytuł ten powędrował też do duetu Tartaruga oraz UAU Project. Ich prace pokazane zostały na wystawie zaaranżowanej przez Marię Jeglińską-Adamczewską, dyrektorkę kreatywną Arena Design.

Czytaj też: Szkło | Ciekawostki | Minimalizm | Naczynia | whiteMAD na Instagramie

źródło: materiały prasowe