Japończycy wybudują centrum badawcze w kraterze. Poznajcie Avatar X!

Eksploracja przestrzeni kosmicznej jest dziś porównywana do nowej zimnej wojny. Najbogatsze kraje świata ścigają się w zdobywaniu coraz to nowszych doświadczeń i umiejętności, które mają pomóc w zdominowaniu najbliższego otoczenia naszej planety. Japończycy wykonują właśnie kolejny krok na tej drodze!

Projekt Avatar X to ultranowoczesna placówka, która ma za zadanie szkolić młodych adeptów fizyki i astronautyki. Wewnątrz jej murów powstaną zaawansowane technologicznie laboratoria, kampusy oraz pracownie z robotami. Znajdą tu się również pomieszczenia, które będą tworzyły warunki, podobne do tych mających miejsce na naszym naturalnym satelicie. Obiekt powstanie w japońskiej prefekturze Kyushu, która swoimy wyglądem przypomina surowy charakter panujący na księżycu.


Avatar X powstanie nad kraterem, który powstał w wyniku działań człowieka. Wcześniej mieściła się w tym miejscu kopalnia odkrywkowa, która po wyeksploatowaniu miała się zmienić właśnie w imitację księżycowego krateru. Obiekt zostanie zawieszony na stalowych linach na wysokości 18 metrów, nad dnem leja. Jego ściany wykonano z włókna węglowego poskładanego z sześciokątnych plastrów, w taki sam sposób jak robią to pszczoły.