Jarmark bożonarodzeniowy w Tallinnie. Najpiękniejszy w Europie

Kilka dni temu poznaliśmy zwycięskie miasto w plebiscycie na najpiękniejszy świąteczny jarmark w Europie. Pierwsze miejsce w głosowaniu zdobyła stolica Estonii. Tak wygląda bożonarodzeniowy jarmark w Tallinnie.

Większość internautów wskazała na Tallinn jako miasto, w którym powstało najlepsze świąteczne miasteczko. Podobnie jak w poprzednich latach kupcy rozłożyli się w centrum miasta pośród średniowiecznych kamienic. Estończycy postawili na klasykę. Tegoroczne drzewko ma tradycyjne ozdoby i oświetla je tysiące maleńkich lampek. W pobliżu choinki pierścieniowo rozchodzą się drewniane kramy, w których można spróbować grzanego wina i lokalnych przysmaków.

Jarmarkowi w Tallinnie towarzyszy wiele wydarzeń kulturalnych. Goście mogą tutaj trafić na występy regionalnych zespołów. Wprawdzie jarmark w estońskiej stolicy nie należy do tych największych, ale nie sposób odmówić mu uroku. Jest kameralny, ale może właśnie dzięki temu łatwiej tam (p)oddać się świątecznej aurze?

Plebiscyt na najpiękniejszy jarmark zorganizowała organizacja European Best Destinations, która zajmuje się promocją kultury i turystyki w Europie. W tegorocznym plebiscycie oddano ponad 200 tysięcy głosów ze 106 krajów. Tak prezentuje się pierwsza dziesiątka miast:

  1. Tallinn
  2. Budapeszt
  3. Strasburg
  4. Wiedeń
  5. Erfurt
  6. Poznań
  7. Bruksela
  8. Akwizgran
  9. Praga
  10. Kluż-Napoka

Poznań jest jedynym polskim miastem, którego świąteczny jarmark znalazł się w zestawieniu.