Jasne mieszkanie w Warszawie. Proste wnętrze urozmaicają kolory

Jasne mieszkanie w Warszawie zaprojektowała Agata Sobańska, architektka z pracowni So Home Design. Założeniem projektu było stworzenie mieszkania jasnego i kobiecego. Cennym aspektem było wprowadzenie do wnętrz roślinnego akcentu, który przywodziłby na myśl leśne spacery i w naturalny sposób sprzyjał wypoczynkowi.
W projekcie wykorzystano przepiękną tapetę Sherwood marki Wonderwall, która ozdobiła jedną ze ścian niedużej sypialni. W salonie natomiast, wyróżniła się sofa w niecodziennym i odważnym kolorze. Motyw zieleni ustąpił tutaj miejsca odcieniom łososiowego różu i pomarańczowym dodatkom, które wyszły na pierwszy plan każdego fotograficznego kadru.

Lekkości dodały białe elementy wyposażenia, takie jak lampa, stół, dywan, czy wysoki, ażurowy regał z metalu. Stały się jasnym, estetycznym tłem dla mocniejszych akcentów we wnętrzu. Domowa biblioteka została wypełniona książkami. Na jednej ścianie zaprojektowano wysoki na całe pomieszczenie regał, gdzie materiałami wykończeniowymi nawiązano do istniejącej zabudowy w pozostałej części mieszkania.
Po drugiej stronie pokoju przygotowano kącik do czytania oraz biurko do pracy. W projekcie królują soczyste kolory, świeżość i wyraźnie odczuwalna lekkość. Wiosna wkroczyła do wnętrz.