Jasne wnętrza domu z 1940 roku. Powstały w pracowni Zuterek Zboina Architektura

Dom, w którym zaprojektowano całkiem nowe wnętrza, został wybudowany w 1940 roku pod Warszawą. Projekt wystroju tej 300-metrowej posiadłości otoczonej lasem wykonała architektka Małgorzata Zboina z pracowni Zuterek Zboina Architektura, a wizualizacje Olena Babenko. Zadbano tam o każdy detal, a całość tworzy niezwykle ciepłą i spójną kompozycję.

Do wnętrza domu, poprzez maleńki hol zakończony dwuskrzydłowymi drzwiami z ryflowanego szkła, prowadzi przestronna, reprezentacyjna klatka schodowa. Zaprojektowano w niej bordową zabudowę meblarską szafy, siedzisko, lustra wkomponowane w sztukaterię, które zdobią całe wnętrze oraz dekoracyjną balustradę z drewnianym pochwytem. Całość dopełnia wielki, nowoczesny żyrandol wireflow.


Do holu przylega maleńkie pomieszczenie wc, w którym zestawiono wielkie marmurowe płyty w odcieniu głębokiej zieleni z drobnymi, mozaikowymi płytkami, dużym lustrem i czarno-białą posadzką. Do dalszej części domu prowadzi korytarz z komodą, w którym również pojawiła się sztukateria, w nieco bardziej nowoczesnym wydaniu. Kuchnia z wyspą, która znajduje się w centralnej części parteru, została wykończona w drewnie naturalnym i kwarcycie przepuszczającym światło. W zaokrąglonej zabudowie, która wykorzystuje stare wnęki po drzwiach ukryto sprzęty kuchenne, dębową odkrytą półkę oraz wewnętrzny blat z ekspresem do kawy. Całość uzupełniają złote uchwyty, ceramiczny zlew z dekoracyjną baterią, pot filler oraz stylizowane lampy i mozaikowa posadzka, które były marzeniem klientki i zostały wybrane na długo przed rozpoczęciem współpracy.

Zabudowa kuchenna płynnie przechodzi w jadalnię, w której znalazł się dekoracyjny barek wykończony w ryflowanym lustrze, drewnie i złotych relingach na kieliszki. Stół jadalniany wieczorami zamienia się w stół bilardowy a blat pod oknem, otoczony witrynami, służy za barek, do którego można dostawić hokery kuchenne. Pomiędzy jadalnią a salonem znalazł się biały, zdobiony kominek kaflowy i regał na winyle. Otwarta i przestronna strefa wypoczynkowa składa się z dużej sofy narożnej, drewnianych stolików kawowych i zaoblonej zabudowy pod telewizor, wykończonej w tapecie i kwarcycie. Na parterze znajduje się również niewielki gabinet z miejscem do pracy oraz akcentem kolorystycznym w formie bordowej zabudowy meblarskiej.

Na piętrze znalazły się pokoje dzieci z piętrowymi łóżkami, wykończone w pastelowych tapicerkach i tapetach. W każdym pokoju zaprojektowano szafy o oryginalnych frontach oraz półki na zabawki. Przylega do nich łazienka wykończona w brzoskwiniowych płytkach holograficznych i delikatnym lastryko. Dalej zaprojektowano przestronną sypialnię z drewnianą zabudową, która swoją zaobloną formą wpisuje się w klimat całego domu. Stopniowane oświetlenie oraz dekoracyjne lampy umożliwiają stworzenie intymnego nastroju w pomieszczeniu. Wnętrze dopełniają meble z ciemnego drewna i marmuru oraz wielkie lustro w złotej ramie.

Pokój kąpielowy, przylegający do sypialni, składa się z wydzielonego wc, strefy prysznica z deszczownią oraz wolnostojącej wanny. Na ścianach i posadzce znalazły się wielkoformatowe płyty imitujące kamień naturalny w kolorach błękitu, beżu i złota uzupełnione o piękną mozaikę. Całość dopełnia dekoracyjne oświetlenie, złote baterie oraz drewniana zabudowa.

Nowe wnętrza domu z 1940 roku doskonale uzupełniają się z odświeżoną bryłą budynku, która również przeszła metamorfozę.

 

Wizualizacje: Olena Babenko

Źródło: zuterek-zboina.pl

Czytaj też: Dom | Wnętrza | Metamorfoza | Warszawa | Polecane | whiteMAD na Instagramie

Temat: Jasne wnętrza domu z 1940 roku. Powstały w pracowni Zuterek Zboina Architektura