Jedenasty numer magazynu whiteMAD [PREMIERA]

Przedstawiamy jedenasty numer magazynu whiteMAD, w którym zachęcamy was do eksploracji dobrze wam znanych miejsc. Magazyn jest dostępny w naszym sklepie online, a od środy 16 września w salonach Empik w całej Polsce.

W nowym, jedenastym numerze magazynu whiteMAD zwracamy uwagę na budynki, których wnętrz często w ogóle nie znamy. Okładkę numeru zdobi kadr z wnętrza Biblioteki Jagiellońskiej, które wykonała Anna Stankiewicz. Fotograf odwiedziła też inne kultowe budynki w Krakowie i pokazała je na zdjęciach z zupełnie innej perspektywy. Wnętrza tych budynków świadczą o kunszcie architektów i bogatej historii gmachów. Artykuł o krakowskich skarbach znajdziecie w dziale “Architektura”.

Dalej w tym dziale piszemy o wyjątkowym domu autorstwa Pracowni Projektowej Jakub Sucharski. Dom znajduje się w Toruniu, w bliskim sąsiedztwie Wisły. Architekt sprytnie połączył różne style i tak zaprojektował budynek, by mimo ogromnej powierzchni sprawiał wrażenie mniejszego. Odwiedzamy też restaurację Hola Tapas w Gdańsku, której wystrój przywodzi na myśl kraje latynoskie.

W dziale „Design” udowadniamy, jak ogromny talent mają polscy projektanci. Zebraliśmy tam opisy przedmiotów wytworzonych przez rodzimych twórców, które mogą zdobić wasze domy i sprawdzą się jako prezenty dla bliskich. Fanów picia kawy z pewnością zainteresuje zestaw do parzenia kawy na piasku, który zaprojektowała Diana Biega – ten wyjątkowy gadżet powstał po to, byśmy nauczyli się wspólnie celebrować chwilę.


W dziale „Portfolio” przeczytacie wywiad z fotografem Tomo Yarmushem, z którego dowiecie się, dlaczego światło jest najlepszym współpracownikiem, poznacie też jego ulubione miejsca w Warszawie. Fani dobrych zdjęć docenią dział „Moda”. Publikujemy tam premierowe kolekcje polskich projektantek oraz ilustrowaną serię „Śniadanie w Futrze” autorstwa Agnieszki Stopyry, która „zaprosiła do stołu” kobiety-ikony. Zapraszamy do lektury!

Nowy numer łatwo zamówicie w naszym sklepie online, wystarczy kliknąć na banner niżej lub TUTAJ.