Jedno miejsce, a tyle piękna. Sklep Sztuka Wyboru w Gdańsku

W Gdańsku powstał wyjątkowy sklep. Jego Twórcom brakowało miejsca, w którym mogliby znaleźć unikalne przedmioty od lokalnych twórców i powstałych w niewielkich manufakturach. Poznajcie sklep Sztuka Wyboru.

Sztuka Wyboru to wielowymiarowy koncept – połączenie kawiarni, księgarni, sklepu z wzornictwem i galerii sztuki. Pomysłodawcami jego powstania są: Anna Czarnecka, Magdalena Kalisz, Wojtek Mendalka i Paweł Szopowski. Ideą Sztuki Wyboru było stworzenie platformy w której niezależni twórcy mogli by się zaprezentować a klienci mieli dostęp do zupełnie innego typu produktów od tych które są dostępne w galeriach handlowych.

Sklep znajduje się na pierwszym piętrze w zabytkowym budynku Garnizonu Kultury. Za projekt i realizację jego przestrzeni odpowiada studio Potorska.

W koncepcie Sztuka Wyboru można kupić plakaty autorstwa Agaty Królak, Marysi Dek, Katarzyny Boguckiej czy Przemka Dębowskiego. Na wieszakach wiszą świetnej jakości ubrania od Polskich projektantów takich jak Kulta, Lauke, Duck Duck. Nasi klienci mogą kupić unikatowe prezenty albo wyposażyć swoje mieszkanie w dizajnerskie dodatki i meble. Prócz tego dostępne są tutaj ekologiczne kosmetyki wyprodukowane w niewielkich, rodzinnych manufakturach.

Staramy się prezentować głównie polskich twórców ale nie brakuje też starannie wyselekcjonowanych międzynarodowych magazynów i artykułów papierniczych – mówią twórcy konceptu.

Wśród dostępnych tutaj tytułów wymienić można: The Gentlewoman, Wallpaper*, Flow, Milk Magazine, Rum, Minchō , Nuuna i Moleskiene.

Bardzo cieszy nas fakt,że tyle fantastycznych marek z nami współpracuje a asortyment cały czas się poszerza. Wkładamy w Sztukę Wyboru dużo energii i serca a to procentuje rozwojem tego miejsca – dodają pomysłodawcy Sztuki Wyboru.

Do grona dostępnych tam tytułów niedawno dołączył Magazyn WhiteMAD. Można tam zdobyć wszystkie numery, które do tej pory wydaliśmy.

Więcej na oficjalnej stronie: www.sztukawyboru.eu, Instagramie tutaj oraz fanpage Sztuka Wyboru na Facebooku tutaj.