Jednorodzinny dom pod Poznaniem od todos.architekci

Przy projektowaniu nowoczesnego domu na przedmieściach Poznania, głównym założeniem pracowni todos.architekci było otwarcie wnętrza pomieszczeń na otoczenie przy jednoczesnym zachowaniu prywatności domowników, oraz uszanowaniu istniejącego drzewostanu na działce.

Parter domu przeznaczony jest został strefę dzienną, wypoczynku oraz rekreacji. Funkcje te ulokowane zostały w miejscach najbardziej atrakcyjnych na działce pod względem widoku oraz doświetlenia. W miejscach mniej atrakcyjnych pod względem nasłonecznienia oraz prywatności ulokowane zostały strefy funkcjonalne dodatkowe – spiżarnia, kotłownia, garaż, biuro. Od strony północno-zachodniej, gdzie zlokalizowane jest wejście do budynku architekci zaprojektowali maksymalnie szeroki front elewacji przenosząc w to miejsce funkcje ogrodzenia. Lekkości dodaje południowo-zachodni narożnik elewacji, który został podcięty dzięki wykorzystaniu różnic wysokościowych na działce.

Parter budynku został również uplastyczniony o tarasy, które uwzględniają istniejące drzewa jak również kadrują otwarcia widokowe w sposób zwiększający prywatność domowników. Zaprojektowane zostały również wewnętrzne zielone patia pełniące funkcje ogrodu „zen” – widoczne są z sali fitness jak również z pomieszczenia biurowego. Na tarasie znajduje się również palenisko.


Na piętrze budynku ulokowane zostały funkcje nocne domu, każda z sypialni posiada wyjście na taras pozwalając na przebywanie domowników w koronach drzew. Sypialnia master posiada widok na wschód pozwalając cieszyć się porannym słońcem znad linii lasu graniczącego z działką. Dodatkowe pomieszczenia uzupełniające takie jak garderoba lub pralnia posiadają okna skierowane w kierunku północnym.

Geometra dachu jest wynikiem spełnienia wymogu warunków zabudowy w postaci symetrycznych dachów wielospadowych. Połacie dachu zostały uzupełnione o doświetlenia takich przestrzeni jaki łazienki i komunikacja. Elewacja domu w większości wykonana będzie ze spieków kwarcowych oraz płyt włókno-cementowych, które są łatwe w utrzymaniu ze względu na bliskość lasu. Kolory do ciepłe szarości, które pozwalają wpisać dom w zalesione otoczenia bez względu na porę roku.

O todos.architekci:

todos. architekci to zespół czwórki przyjaciół z Poznania. Współpraca między nami zaczęła się już podczas studiów, chociażby poprzez wspólne sukcesy w różnych konkursach architektonicznych. Doświadczenie zawodowe, które zdobywaliśmy w renomowanych biurach projektowych m. in. w Paryżu, Londynie, Porto, Düsseldorfie, Warszawie i Poznaniu, owocuje indywidualnym podejściem do każdego wykonywanego przez nas projektu. Dopełniając się wzajemnie, w zakresie umiejętnościami i wiedzy, tworzymy solidną markę, która na pierwszym miejscu stawia potrzeby i zadowolenie klienta. W naszej ofercie znajdują się projekty architektoniczne wszelkiego rodzaju budynków, projekty wnętrz, mebli, inwentaryzacje, nadzory autorskie, kosztorysy, prowadzenie budów oraz usługi budowlane.

Więcej na: todos.pl/

www.facebook.com/todos.architekci

www.instagram.com/todos_architekci/

Zobacz również: Architektura | Apartament | Elewacja | Wnętrza | Dom jednorodzinny | Dom | Poznań

Jednorodzinny dom pod Poznaniem

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły