Jednorodzinny dom pod Szczecinem

Budynek zaprojektował architekt Bartosz Malinowski, który postanowił pokazać swój pomysł na dom w nieco odmiennej formie. Projektant nie zdecydował się na przygotowanie wizualizacji, które imitowałyby zdjęcia. Zamiast tego jego projekt przypomina bardziej namalowany obraz.

Artystyczna kreacja pozwoliła na zaprezentowanie niewielkiego domu jednorodzinnego, którego powierzchnia wynosi 90 m kw. Bryła budynku wyróżnia się sporą ilością przeszkleń. Projektant ciekawie wykorzystał ograniczenie, narzucane przez warunki zabudowy. W okolicy można wznosić domy z dwuspadowym dachem i takie też założenia spełnia projekt nowoczesnego budynku.

Niesymetryczne połacie dachu są konsekwencją zaprojektowanej przestrzeni wewnętrznej. Właściciele chcieli, aby sypialnia zaprojektowana została na pierwszym piętrze jako otwarta antresola. Klienci dobrze wiedzieli, czego oczekują od swojego przyszłego domu. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń wewnątrz powstało wiele ciekawych i sprytnych rozwiązań. Przykładem są wewnętrzne schody umieszczone wzdłuż regału z książkami.

Dbając o poczucie komfortu i intymności mieszkańców od strony drogi zaprojektowano małą liczbę przeszkleń. Natomiast dla odpowiedniego doświetlenia wnętrza z drugiej strony budynku zastosowano duże przeszklenia, które rozciągają się na całą wysokość parteru oraz duży świetlik w dachu. Ten ostatni element to prawdziwa gratka dla amatorów obserwacji nieba nocą. Gasząc światła w bezchmurną noc można jednocześnie wypoczywać w salonie i spoglądać w gwiazdy.

więcej: www.instagram.com/malinowskistudio

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły