Jednorodzinny dom pod Toruniem. Zaprojektował go Sebastian Marach.

Jednorodzinny dom pod Toruniem to parterowy dom dla czteroosobowej rodziny o powierzchni zabudowy 340 metrów kwadratowych. Dom, o charakterystyce nowoczesnej stodoły, pokryto naturalnymi materiałami – cegłą oraz drewnem, dla których inspiracją stał się otaczający działkę las.

W ten sposób zachowano spójność otoczenia z projektowanym budynkiem. Podłużny układ (równoległy do dłuższej granicy lasu) pozwala na zachowanie intymności wnętrzom od drogi dojazdowej, jednocześnie otwierając je na ogród i otaczającą naturę. Elewację tylną przełamano wysuniętą bryłą, która akcentuje podział funkcjonalny na część techniczną oraz mieszkalną, maksymalnie zbliżając pomieszczenia w kierunku lasu. W wysuniętej części zaprojektowano m.in. przestrzeń rekreacyjną z widokiem na las.

Przeszklenie ściany przy tej przestrzeni stało się ważnym detalem wpływającym na odbiór całego budynku. Współczesność przyjętych rozwiązań podkreślają przeszklenia na ścianie szczytowej przy części dziennej oraz białe ramy przy strefie wejściowej oraz tarasowej, które stanowią pewnego rodzaju domknięcie bryły budynku.

Metryka realizacji:
Nazwa: Jednorodzinny dom pod Toruniem
Kategoria: Architektura
Powierzchnia: 340 m2
Data realizacji: 12/2023
Zespół: architekt Sebastian Marach / http://yonoarchitecture.com
Zdjęcia: Nate Cook Photography / https://natecookphotography.com/

O architektach:
YONO ARCHITECTURE to autorska pracownia projektowa architekta Sebastiana Marach, specjalizująca się w architekturze oraz architekturze wnętrz. Pracownia realizuje projekty na terenie całej Polski. Więcej projektów i realizacji YONO ARCHITECTURE znajdziecie w naszym serwisie klikając TUTAJ: https://www.whitemad.pl/?s=Yono

Czytaj też: Dom jednorodzinny | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie  | Wnętrza | Toruń

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły