Jednorodzinny dom pod Warszawą. Biała bryła zaszyta w lesie!

Coraz częściej w Polsce można zobaczyć domy prefabrykowane. W porównaniu do domów tradycyjnych ich budowa jest szybsza i okazuje się, że może być dużo tańsza.

Jeden z takich domów zbudowany został niedawno w Raszynie pod Warszawą. Budynek ma dwa poziomy. Jego prosta bryła jest mocno przeszklona, dzięki czemu do środka wpada dużo naturalnego światła. Dodatkowo inwestorzy zdecydowali się na wykorzystanie bieli oraz elementów drewnianych, które wizualnie ocieplają cały obiekt.

Nie wszędzie mamy możliwość wybudowania domu z płaskim dachem, ponieważ takie budynki nie pasują do każdego otoczenia i nie zawsze są zgodne z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego – mówi Kamil Kępa z firmy Tadeks Fertig Haus.

Największym atutem domów prefabrykowanych jest szybkość ich budowy. Zazwyczaj postawienie takiego budynku do stanu surowego zamkniętego trwa nie więcej niż 7-8 dni (z przerwami ze względu na rozwiązania logistyczne). Wcześniej trzeba tylko przygotować teren pod budowę i wylać płytę fundamentową.

Takie budynki dają również wiele oszczędności. Istotna jest tutaj izolacyjność termiczna, która w przypadku domów prefabrykowanych sprosta wymaganiom stawianym domom pasywnym. Jak oceniacie dom jednorodzinny pod Warszawą?